لینک های دسترسی

Breaking News

عبدالله برای 'جلب حمایت از تلاش‌های صلح افغانستان' به ایران رفت


عبدالله عبدالله، رییس شورای مصالحۀ ملی افغانستان در سلسلهٔ سفرهایش به کشورهای منطقه برای جلب حمایت از روند صلح افغانستان، عازم ایران شد.

شورای عالی مصالحۀ ملی روز یکشنبه ۱۸ اکتوبر (۲۷ میزان) در خبرنامه‌ای گفته است که این سفر آقای عبدالله به دعوت رسمی تهران صورت گرفته است.

آقای عبدالله در صفحۀ رسمی فیسبوک خود پس از دیدار با محمد جواد ظریف، وزیر خارجه و محمد باقر قالیباف، رییس مجلس شورای اسلامی ایران نگاشته است که مقام‌های ایرانی از تلاش‌های صلح افغانستان ابراز حمایت کرده اند.

عبدالله عبدالله گفته است که رییس مجلس شورای اسلامی ایران صلح در افغانستان را به سود صلح و امنیت منطقه خوانده و گفته است که ایران از صلحی که "استقلال و تمامیت ارضی" افغانستان را حفظ کند، حمایت و پشتیبانی می‌کند.

وزیر خارجۀ ایران نیز به آقای عبدالله گفته است که ایران از تلاش‌های صلح در افغانستان به شمول تلاش‌های منطقه‌ای برای دست‌یافتن به اجماع برای حمایت از این روند حمایت می‌کند.

رییس شورای عالی مصالحۀ ملی افغانستان دور سفرهای‌ خود را به کشورهای منطقه در هفته‌های اخیر از پاکستان آغاز کرد و پس از آن در یک سفر چهار روز به دهلی‌جدید رفت.

آقای عبدالله در این سفرها نقش کشورهای منطقه را برای پشتیبانی از صلح افغانستان مهم عنوان کرده و از آنان خواسته است حکومت افغانستان را در این راستا حمایت کنند.

XS
SM
MD
LG