لینک های دسترسی

Breaking News

عبدالله: حکومت وحدت ملی ممثل آرای مردم است


عبدالله عبدالله ، در سخنرانی روزپنجشنبه درخیمه لویه جرگه

عبدالله عبدالله ، در سخنرانی امروز پنجشنبه که درخیمه لویه جرگه در کابل ایراد کرد، از امضای توافقنامه سیاسی بخاطر تشکیل دولت وحدت ملی با اشرف غنی احمدزی، رییس جمهور منتخب افغانستان دفاع کرده گفت که با توجه به وضعیت جاری مملکت گزینه دیگر وجود نداشت، گزینه دیګر راه بحران و بردن کشور بسوی بحران بود.

به باور عبدالله عبدالله، دولت وحدت ملی در حقیقت ممثل آرای مردم است که در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری رای خود را به صندوق ها ریخته اند.

آقای عبدالله به ادامه گفت " من، فکر میکنیم با توجه به شرایط مملکت و اوضاع و احوال ما که به عقب گذاشته ایم توافقنامه سیاسی که منتج به تشکیل دولت وحدت ملی شده است یک بدیل خوب و مناسب میباشد".

آقای عبدالله افزود که هر دو تیم بعد از این در دولت وحدت ملی بحیث یک تیم کار خواهند کرد. دولت وحدت ملی افغانها را تقسیم نمیکند، بلکه با هم دیگر نزدیک خواهد کرد.

آقای عبدالله، درسخنرانی اش از رییس جمهور کرزی، و کارکرد ۱۳ ساله اش، ستایش به عمل آورده گفت که علیرغم اختلافات در برخی مسایل باید بگویم که ایشان، در شرایط دشوار قیادت افغانستان را به عهده داشت.

آقای عبدالله به اشرف غنی احمدزی، به عنوان رییس جمهور منتخب کشور مبارکباد گفته و در مورد رئیس جمهور کرزی گفت بعد از این که وی از عهده اش کنار برود احترام وی را بر خود لازم میداند.

  • 16x9 Image

    عبدالحی ورشان - کابل

    عبدالحی ورشان از 1993 میلادی به حیث گزارشگر رادیو صدای امریکا بخش افغانستان کار می کند. ورشان از سال 2002 به حیث گزارشگر رادیو صدای امریکا در کابل کار می کند. از کارهای برجسته گزارشگری ورشان تهیه گزارش از نشست های مهم سیاسی و نظامی و نشست های بین المللی مربوط به قضیه افغانستان درکابل است. عبدالحی ورشان فارغ التحصیل ادبیات وعلوم بشری از پوهنتون کابل است.
XS
SM
MD
LG