لینک های دسترسی

Breaking News

حدود صد نظامی افغان در جوزجان در محاصرۀ داعش قرار دارد


درگیری شدید سه روز پیش در ولسوالی درزاب جوزجان آغاز شد

بازمحمد داور، ولسوال درزاب جوزجان، به صدای امریکا گفت که یکصد نیروی امنیتی در این ولسوالی از سه روز به این سو در محاصره طالبان و داعش قرار دارند.

آقای داور هشدار می‌دهد که اگر نیروهای کمکی برای اکمال و همکاری به آنها اعزام نگردد، این شمار نیروها از سوی طالبان و داعش، کشته خواهند شد.

درگیری نیروهای امنیتی با داعش و طالبان از سه روز تا حال، در ۵۰ متری ساختمان ولسوالی درزاب ادامه دارد.

بر بنیاد اطلاعات ولسوال درزاب جوزجان، تاکنون نزدیک به ۳۰ جنگجوی طالبان و داعش در نبردها کشته شده اند. همچنان یک نیروی امنیتی در جریان درگیری‌ها جان باخته است.

اما رحمت‌الله ترکستانی، فرمانده پولیس جوزجان، به صدای امریکا گفت که در جریان نبردها، ۳۵ داعشی کشته شده و همچنان شش نیروی امنیتی جان باخته اند.

فرمانده پولیس جوزجان از حضور نیروهای تازه نفس تا چاشت چهار شنبه برای عقب زدن حملات هراس‌افگنان در ولسوالی درزاب خبر داد.

در همین حال، دفتر مطبوعاتی والی جوزجان گفت که حملات تهاجمی مخالفین به ساحات ولسوالی درزاب ولایت جوزجان عقب زده شده است.

بر بنیاد یک خبرنامۀ این اداره، در بین ۳۰ کشتۀ داعش، دو تن از فرماندهان ارشد این گروه به نام های بشیر و محمود که یکی آنها اوزبیکستانی است، نیز شامل اند.

قبلاً مقام‌ها گفته بودند که ۹۵ درصد خاک ولسوالی درزاب به دست داعش و طالبان است و حملۀ اخیر بر پوسته‌های امنیتی را نیز افراد قاری حکمت، یک فرمانده طالبان که اکنون با داعش یکجا شده، انجام داده است.

نبرد بین نیروهای امنیتی و هراس‌افگنان سه روز پیش آغاز شد و گفته شده است حدود ۵۰۰ تندور داعش، برای تصرف این ولسوالی در ساحه بسیج شده بودند.

اما طالبان و داعش هر دو ادعا کرده اند که در نبردهای جوزجان چندین پوستۀ امنیتی را تصرف را کرده اند. ادعایی که از سوی مقام‌ها رد شده است.

XS
SM
MD
LG