لینک های دسترسی

Breaking News

۳۰۰ داعشی به نظامیان افغان تسلیم شده اند – وزارت دفاع


وزارت دفاع افغانستان می‌گوید که در پی فشارهای نظامی در ولایت ننگرهار، در جریان دو هفتۀ گذشته ده‌ها جنگجوی داعش با اعضای خانواده‌های شان به نظامیان افغان تسلیم شده اند.

در تازه ترین مورد، به روز پنجشنبه ۱۴ نومبر (۲۳ عقرب) چهل نفر که شامل چهار جنگجو، ۱۳ زن و ۲۳ کودک اعضای خانواده‌های داعش است، در ولسوالی اچین ننگرهار به اردوی ملی افغانستان تسلیم شده اند.

آمار وزارت دفاع نشان می‌دهد که طی دو هفتۀ گذشته، ۳۰۰ جنگجو و اعضای خانواده‌های داعش در ننگرهار به نیروهای افغان تسلیم شده اند.

فواد امان، معاون سخنگوی این وزارت به صدای امریکا گفت: "در ادامۀ عملیات‌های نیروهای امنیتی و دفاعی افغان در شرق افغانستان به ویژه ولسوالی اچین ننگرهار، در اثر فشارهای نظامی بیش از حد که بالای گروه داعش وارد شده، تعداد زیاد اینها (جنگجویان داعش) در جریان دو هفته تسلیم شدند. یک تعداد شان کشته شدند و یک تعداد دیگر فرار کردند."

اخیراً نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان عملیات‌های نظامی را برضد جنگجویان داعش در ننگرهار شدت بخشیده اند. در اواسط همین هفته، مسعود اندرابی در سفری که به شرق افغانستان داشت گفت که داعش در ننگرهار شکست خورده است.

XS
SM
MD
LG