لینک های دسترسی

Breaking News

بورد کرکت افغانستان سه بازیکن تیم ملی آن کشور را تحریم کرد 


بورد کرکت افغانستان از وضع تحریم‌ها و تعلیق قرارداد‌های سه بازیکن تیم ملی - مجیب الرحمان، نوین الحق و فضل الحق فاورقی - خبر داده است.

بورد کرکت افغانستان با نشر اعلامیه‌ای امروز ۲۵ دسمبر (چهارم جدی) گفته است که در نتیجهٔ تصامیم انضباطی با این سه بازیکن برای یک سال قرارداد مرکزی تیم ملی امضا نخواهد شد.

ضمناً این بازیکنان برای دو سال آینده اجازه نامه "گواهینامهٔ عدم اعتراض" حضور در لیگ‌های تجارتی را به دست نخواهند آورد. بازیکنان تیم ملی برای اشتراک در لیگ‌های تجارتی به این اجازه نامهٔ بورد کرکت افغانستان نیاز دارند.

بورد کرکت افغانستان گفته است که این تصمیم به دلیل این که این بازیکنان نخواستند قراردادهای مرکزی شان را امضا کنند،‌ اتخاذ شده است.

به گفتهٔ بورد کرکت افغانستان، این سه بازیکن می‌خواستند برای تامین منافع شخصی شان با امضا نکردن قراردادهای داخلی راه شان را برای اشتراک در رقابت بیشتر تجارتی باز کنند. این بورد، این اقدام این سه بازیکن را خلاف منافع ملی افغانستان خوانده است.

هرچند تا کنون این سه بازیکن تیم ملی کرکت افغانستان به این اتهامات کرکت بورد آن کشور واکنش نشان نداده اند.

در اعلامیه به نقل از یک عضو کمیتهٔ با صلاحیتی که این قضیه را بررسی می‌کرد، آمده که گفته است: "فضل الحق فاروقی، مجیب الرحمان و نوین الحق با فرستادن ایمیل به بورد کرکت خبر دادند که از آغاز سال آینده به بعد قرار داد‌های مرکزی شان را ترک خواهند کرد و ضمناً درمورد چگونگی حضور آنان در سلسلهٔ بازی‌های آیندهٔ تیم ملی باید با آنان مشوره صورت گیرد."

با آنهم کرکت بورد افغانستان گفته است که در این جریان اگر به حضور این بازیکنان در رقابت‌های تیم ملی ضرورت احساس شود، در مورد این تصمیم غور خواهد کرد.

این در حالی است که قرار است این سه بازیکن تیم ملی افغانستان در لیگ های مختلف تجارتی بین المللی بازی می‌کنند و قرار است در لیگ تجارتی هند حضور داشته باشند و هر کدام آنان با قیمت‌های گزاف خریداری شده اند.

کرکت بورد افغانستان گفته است که اجازه نامه‌های صادر شده برای اشتراک این بازیکنان در لیگ‌های تجارتی نیز لغو شده و در این مورد به شورای بین المللی کرکت، شورای کرکت آسیا و سایر بورد‌های کرکت آگاهی داده خواهد شد تا این تصمیم را بر این سه بازیکن تطبیق کنند.

گروه

XS
SM
MD
LG