لینک های دسترسی

Breaking News

وزیر زراعت از یک انفجار جان سالم بدر برد


وزیر زراعت و مالداری از سه روز به این سو سرگرم دیدار از پروژه های زراعتی در جنوب افغانستان است

لطف‌الله راشد سخنگوی وزارت زراعت و مالداری افغانستان به صدای امریکا گفت که کاروان همراه وزیر با ماین کنار جاده برخورد.

به گفتۀ راشد در این حمله انفجاری، به وزیر و همراهانش آسیبی نرسیده؛ اما یک موتر آنان آسیب دیده است.

وزیر زراعت و مالداری افغانستان از سه روز به این طرف در ولایات جنوبی این کشور مصروف بازدید از این ولایات و گفتگو روی توسعه سکتور زراعت با مسئولین و زمین‌داران این ولایت مصروف بود که نخست به ارزگان رفت، دیروز به کندهار رفت و امروز به سوی هلمند روان بود که کاروان همراه وی در ولسوالی میوند کندهار با حملۀ انفجاری روبرو شد.

اسدالله ضمیر و نصیر درانی دو عضو کابینه افغانستان از سه روز به این طرف در کندهار، ارزگان و هلمند پروژه‌های تازۀ انکشاف دهات و سکتور زراعت را افتتاح می‌کنند.

اسدالله ضمیر وزیر زراعت و مالداری به صدای امریکا گفت که هدف از سفرش به ارزگان، کندهار و هلمند بازدید از وضعیت زراعت در این ولایات و ارزیابی فعالیت و پیشرفت‌های این سکتور است.

آقای ضمیر افزود که ولایات جنوبی برای زراعت و مالداری بستر خوبی است و این وزارت تنها در سال 1395 خورشیدی به ارزش 120 میلیون افغانی، ده‌ها پروژه زراعت، مالداری و آبیاری را در این زون تطبیق خواهند کرد.

او گفت که برای کندهار و هلمند نیز پروژه‌هایی مشخص دارند.

دیروز نصیر درانی وزیر احیا و انکشاف دهات دیروز در ولسوالی ارغنداب کندهار در یک همایش مردمی گفت که حکومت می‌خواهد از امکانات محدود خود، منفعت بیشتر بگیرد و با برای تطبیق پروژه‌های کوچک، نخست از نزدیک با مردم مشوره کرده و سپس آن را عملی می‌سازد.

XS
SM
MD
LG