لینک های دسترسی

Breaking News

حملۀ قوای هوایی افغان بر 'شفاخانۀ طالبان' در فاریاب


مقام‌های نظامی در شمال افغانستان می‌گویندکه قوای هوایی افغان بر یک مرکز صحی متعلق به گروه طالبان در مربوطات ولایت فاریاب حملۀ هوایی را انجام داده اند.

محمد حنیف رضایی، سخنگوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین در ولایت بلخ، گفته است که این حمله صبح یک شنبه (اول جولای) بر مرکز صحی روستای تخته بازار در منطقۀ خواجه ناموسی ولسوالی پشتونکوت ولایت فاریاب صورت گرفته است.

آقای رضایی به صدای امریکا گفت که هنگام حملۀ طیاره های MD-530 قوای هوایی افغان بر این مرکز صحی ۲۵ نفر از جنگجویان طالب در این مرکز زیر درمان قرار داشتند.

آقای رضایی گفت "این کلنیک در تحت حاکمیت طالبان است و مشخصاً مربوط به طالبان است و درآنجا ۲۵ نفر افراد زخمی شدۀ طالبان تحت تداوی بودند ولی کلنیک مورد هدف قرار گرفتند درآنجا چند نفر از طالبان کشته هم دارند کلنیک هیچ ربطی به مردم ملکی ندارد و هیچ افراد ملکی درآن تداوی نمی‌شوند. این کلنیک خاص مربوط طالبان بود و افراد طالبان دران تداوی میشد که بیشتر خانواده های خودشان هستند حتی دو نفر از داکتران پاکستانی در آن هستند. "

پیش ازین قول اردوی ۲۰۹ شاهین، گفته بود که این حمله یک جلسۀ طالبان را در ولسوالی پشتونکوت فاریاب هدف گرفته بود.

شماری از باشندگان ولسوالی پشتونکوت فاریاب که نخواستند نام شان گرفته شود به صدای امریکا گفتند که در این حمله افراد ملکی کشته و زخمی شده اند.

در همین حال داکتر محبوب مسوول بخش عاجل شفاخانه ولایتی فاریاب به صدای امریکا گفت که دو کشته و ۱۰ زخمی که همه افراد ملکی اند از محل این رویداد به شفاخانۀ ولایتی فاریاب منتقل شده اند.

آقای محبوب گفت "ده نفر افراد ملکی زخمی هستند. دو نفر مرد است و هشت نفر دیگر طبقه اناث است، سه دختر ۹ تا ده ساله اند و بقیه زنان بزرگسال اند و از ولسوالی خواجه سبزپوش و منطقه خواجه ناموسی ولسوالی پشتونکوت فاریاب اند."

شب گذشته نیز طیاره های MD-530 اردوی ملی در ولسوالی‌های کوهستان، غورماچ و پشتونکوت مواضع گروه طالبان را هدف قرارداده بود که گفته شده است نزدیک به ۲۰ جنگجوی طالب در این حملات کشته شده اند.

گروه طالبان تا هنوز در پیوند به تلفات افراد این گروه در این حمله ابراز نظری نکرده اند.

XS
SM
MD
LG