لینک های دسترسی

حملۀ هوایی شیندند را سربازان افغان انجام دادند


قوای هوایی افغان عصر دو شنبه یک مرکز طالبان را در ولسوالی شیندند هدف قرار دادند

وزارت دفاع افغانستان گفته است که حمله بر ساحۀ بخت‌آباد ولسوالی شیندند ولایت هرات را که گفته می‌شود در آن کم از کم ۱۶ غیرنظامی افغان کشته شد، قوای هوایی افغان انجام داده است.

به گفتۀ دولت وزیری سخنگوی وزارت دفاع ملی افغانستان، گزارش مستند در دست است که در این حمله "۱۸ جنگجوی دشمن" کشته شده است.

آقای وزیری گفت "جاییکه بمبارد شده است، یک زندان مخالفان بود و در آنجا افراد ملکی زیست نداشتند. چند سرباز افغان نیز در این زندان نگهداری می شدند ... یکی از این سربازان که موفق به فرار شد، گفته است که در آنجا اصلاً خانواده ها و افراد ملکی اقامت نداشتند".

با اینحال، مقام‌های محلی در ولایت هرات گفته اند که در میان کشته شدگان این حمله ۱۴ زن و دو کودک شامل است. مقام‌ها همچنان گفته اند که در این حمله شش غیرنظامی دیگر زخمی شده است.

آقای وزیری به صدای امریکا گفت که پس از نشر گزارش‌ها مبنی بر کشته شدن غیرنظامیان در این حمله، وزارت دفاع هیات حقیقت‌یاب را برای بررسی به محل فرستاده است.

هیات معاونت ملل متحد در افغانستان یا یوناما گزارش داده است که در شش ماه نخست سال روان میلادی ۹۵ غیرنظامی افغان در حملات هوایی کشته و ۱۳۷ غیرنظامی دیگر در این حملات زخمی شده اند که از این میان، ۲۹ غیرنظامی در اثر حملات قوای هوایی افغان کشته و ۸۵ غیرنظامی دیگر زخمی شده است.

XS
SM
MD
LG