لینک های دسترسی

Breaking News

حملۀ هوایی شیندند را سربازان افغان انجام دادند


قوای هوایی افغان عصر دو شنبه یک مرکز طالبان را در ولسوالی شیندند هدف قرار دادند
قوای هوایی افغان عصر دو شنبه یک مرکز طالبان را در ولسوالی شیندند هدف قرار دادند

وزارت دفاع افغانستان گفته است که حمله بر ساحۀ بخت‌آباد ولسوالی شیندند ولایت هرات را که گفته می‌شود در آن کم از کم ۱۶ غیرنظامی افغان کشته شد، قوای هوایی افغان انجام داده است.

به گفتۀ دولت وزیری سخنگوی وزارت دفاع ملی افغانستان، گزارش مستند در دست است که در این حمله "۱۸ جنگجوی دشمن" کشته شده است.

آقای وزیری گفت "جاییکه بمبارد شده است، یک زندان مخالفان بود و در آنجا افراد ملکی زیست نداشتند. چند سرباز افغان نیز در این زندان نگهداری می شدند ... یکی از این سربازان که موفق به فرار شد، گفته است که در آنجا اصلاً خانواده ها و افراد ملکی اقامت نداشتند".

با اینحال، مقام‌های محلی در ولایت هرات گفته اند که در میان کشته شدگان این حمله ۱۴ زن و دو کودک شامل است. مقام‌ها همچنان گفته اند که در این حمله شش غیرنظامی دیگر زخمی شده است.

آقای وزیری به صدای امریکا گفت که پس از نشر گزارش‌ها مبنی بر کشته شدن غیرنظامیان در این حمله، وزارت دفاع هیات حقیقت‌یاب را برای بررسی به محل فرستاده است.

هیات معاونت ملل متحد در افغانستان یا یوناما گزارش داده است که در شش ماه نخست سال روان میلادی ۹۵ غیرنظامی افغان در حملات هوایی کشته و ۱۳۷ غیرنظامی دیگر در این حملات زخمی شده اند که از این میان، ۲۹ غیرنظامی در اثر حملات قوای هوایی افغان کشته و ۸۵ غیرنظامی دیگر زخمی شده است.

XS
SM
MD
LG