لینک های دسترسی

Breaking News

سقوط هیلیکوپتر اردو در زابل جان ۱۷ سرباز افغان را گرفت


اکثر هلیلکوپترهای قوای هوایی افغانستان روسی است

سقوط یک فروند هیلیکوپتر قوای هوایی افغانستان در مربوطات ولایت زابل سبب کشته شدن ۱۷ نفر شد.

محمد انور اسحاق زی والی زابل گفت که این هیلیکوپتر یک واحد نظامی را از یک محل به محل دیگر انتقال می داد که نظر به مشکلات تخنیکی مجبور به نشست اضطراری می شود و در آن زمان سقوط میی کند.

والی زابل احتمال حمله مخالفان را در سقوط این هلیکوپتر رد کرد و گفت در محل رویداد مخالفان حضور ندارند. اما طالبان مسوولیت سقوط این هیلیکوپتر را به دوش گرفته اند.

پیشتر از این جنرال محمد سلیم سخنگوی نیروهای هوایی افغانستان در قندهار، به صدای امریکا گفت که این هیلیکوپتر صبح امروز در ولسوالی نوبهار ولایت زابل در هنگام اجرای ماموریت نظامی سقوط کرده است.

وزارت دفاع ملی افغانستان با نشر خبرنامه یی سقوط این هیلیکوپتر را در روستای شوخیل ولسوالی شینکی ولایت زابل تایید کرد اما در مورد رقم دقیق تلفات این رویداد جزئیاتی ارایه نکرد.

در یک رویداد دیگر امنیتی، حملۀ انتحاری حوالی ساعت هفت صبح امروز، در شهر پل علم مرکز ولایت لوگر منجر به کشته شدن شش نفر شد.

قاری محمد ورا آمر امنیت ولایت لوگر به صدای امریکا گفت یک انتحار کننده موتر نوع مازدای مملو از مواد منفجره را در نزدیک ساختمان شورای ولایتی و کندک پولیس واکنش سریع لوگر انفجار داد.

او افزود که بر علاوۀ کشته شدن سه منسوب پولیس و سه فرد غیرنظامی، ده نفر دیگر در این رویداد زخم برداشته است. اما داکتر عاشق الله رئیس شفاخانه ملکی لوگر گفت که ۲۳ زخمی از محل انفجار به این شفاخانه منتقل شده است.

طالبان مسوولیت این حمله را به دوش گرفته اند و ریاست جمهوری افغانستان با نشر خبرنامه یی این حمله را محکوم کرده و آن را جنایت نا بخشودنی عنوان کرده ا ست.

XS
SM
MD
LG