لینک های دسترسی

Breaking News

مساعدت افغان‌ها به افغان‌ها؛ از امریکا تا مغاره‌های بامیان 


شماری از افغان‌های مقیم ایالات متحدۀ امریکا برای مبارزه با فقر و گرسنگی به ده‌ها خانوادۀ نیازمند و مغاره نشین در بامیان، مواد غذایی کمک کرده اند.

کمک کنندگان می‌گویند که از اوایل ماه رمضان تاکنون با بیش از ۷۰۰ خانواده کمک صورت گرفته است.

با افزایش بیکاری به دلیل وضع محدودیت‌ها برای جلوگیری از گسترش کروناویروس و گران‌شدن بهای مواد غذایی در ماه‌های، به شمار خانواده‌های نیازمند در بامیان افزوده شده است و مغاره نشینان بیشتر از دیگران متاثر شده اند.

براساس آمار نهادهای رسمی در بامیان، در حال حاضر ۱۲۳ خانوادۀ نیازمند و بی‌سرپناه در مغاره‌های بودای بامیان زندگی می‌کنند.

اخیراً جمعی از افغان‌های مقیم امریکا برای ۵۵ خانوادۀ مغاره نشین، مواد خوراکی مساعدت کرده اند که شامل، روغن، نخود، لوبیا، ماکارونی و چای است.

گزارش رادیویی را در این مورد، در اینجا دنبال کنید:
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:41 0:00

سید جواد حسینی، مدیر برنامه‌های جهانی پیام آشنا در امریکا می‌گوید که برنامۀ کمک رسانی جمعی از افغان‌های مقیم ایالت‌های ویرجینیا و نیوجرسی از اوایل ماه رمضان آغاز شد. او گفت که با بیش از ۶۵۰ خانواده در هرات، کابل و بلخ نیز کمک کرده اند.

مغاره نشینان از تمامی افغان‌های مقیم در خارج می‌خواهند به کمک‌های شان ادامه بدهند و خانواده‌های نیازمند را یاری رسانند.

پیش از این ادارۀ محلی بامیان اعلام کرده بود که به دلیل شیوع کروناویروس، شمار خانواده های نیازمند به مواد غذایی در این ولایت به ۴۵ هزار رسیده است.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG