لینک های دسترسی

Breaking News

مرزبانان افغان و پاکستانی درگیر شدند


نظامیان پاکستانی در این نبرد از اسلحۀ سنگین استفاده کرده اند

مقام‌های محلی در ننگرهار می گویند که درگیری میان نیروهای سرحدی افغان و نظامیان پاکستانی حوالی ساعت ۹:۰۰ شام یک شنبه به وقت محلی پس از آن آغاز شد که مرزبانان پاکستانی می خواستند در تورخم دروازه نصب کنند، اما سربازان افغان مانع این کار شدند.

ولی خان شینواری فرمانده پولیس سرحدی در زون شرق درگیری میان نظامیان افغان و پاکستانی را تایید کرد، اما در مورد تلفات احتمالی آن جزئیاتی ارایه نکرد.

آقای شینواری حوالی ساعت ۱۱:۰۰ شب در صحبت با صدای امریکا گفت که هنوز هم درگیری مسلحانه در ساحه جریان دارد.

یک مقام افغان که نخواست نامش گرفته شود، به صدای امریکا گفت که در این رویداد دو سرباز افغان زخمی شده است. او افزوده است که به مرزبانان پاکستانی نیز تلفاتی وارد شده است، اما شمار دقیق آن معلوم نیست.

یکی از باشنده‌گان شهرک تورخم حوالی نیمه شب به صدای امریکا گفت جنگ جریان داشته و به گفتۀ وی نظامیان پاکستانی بر قلمرو افغانستان اسلحۀ سنگین پرتاب می کنند.

درگیری میان قوای سرحدی افغان و پاکستانی تازه‌گی نداشته و در گذشته نیز چندین بار چنین برخوردهایی صورت گرفته است که در برخی موارد تلفات هم در پی داشته است.

  • 16x9 Image

    نجیب‌الله احمدیار

    نجیب‌الله احمدیار کار با رسانه‌ها را در سال ۲۰۰۱ میلادی آغاز کرد و از سال ۲۰۰۹ به اینسو در صدای امریکا به صفت ویراستار، نویسنده و مجری برنامه‌های رادیویی، تلویزیونی و دیجیتلی کار می‌کند. 

XS
SM
MD
LG