لینک های دسترسی

Breaking News

طیاره بی‌سرنشین در ننگرهار ۸داعشی را کشت


تا اکنون گروه داعش در مورد این رویداد چیزی نگفته اند.

مقام‌های قول اردوی ۲۰۱ سیلاب در ولایت ننگرهار می‌گویند که شب گذشته در حمله طیارۀ بی‌سرنشین نیروهای امریکایی، در ولسوالی هسکه مینه این ولایت، هشت جنگجوی گروه داعش موسوم به دولت اسلامی کشته شدند.

دگرمن شیرآقا فقیری، سخنگوی قول اردوی ۲۰۱ سیلاب به صدای امریکا گفت که در حمله طیارۀ بی سرنشین نیروهای امریکایی در منطقۀ "اوغز" ولسوالی هسکه مینه، در کنار کشته شدن هشت عضو گروه داعش، یک قرارگاه آنان نیز منهدم شده است.

تا اکنون گروه داعش در این مورد اظهار نظر نکرده اند.

همچنان قومندانی نیروهای امریکایی، در مورد حمله طیارۀ بی‌سرنشین در ولسوالی هسکه مینه، به رسانه‌ها چیزی نگفته است.

اما در خبرنامه‌ای قومندانی نیروهای مأموریت حمایت قاطع به رهبری ناتو که شب گذشته نشر شد، آمده است که شب پنج شنبه، نیروهای خاص امریکایی در روستایی "مغل" ولسوالی درزاب ولایت جوزجان، عملیاتی را علیه جنگجویان داعش به راه اندازی کردند.

در این خبرنامه به نقل از جنرال جان نیکلسون، فرمانده نیروهای مأموریت حمایت قاطع در افغانستان، آمده است"ما هر روز علیه داعش عملیات راه اندازی می‌کنیم، آنان در جنوب ننگرهار بودند، اگر حال شما آنجا بروید، برخی از قریه‌ها را می‌بینید که از وجود این گروه پاک شده است. بی جا شدگان به محل شان برگشته اند و کودکان به مکتب شان آمده اند".

جنرال نیکلسون گفته است که گروه داعش در افغانستان پشتیبان ندارد و متکی به حمایت خارجی‌ها است.

به گفته جنرال نیکلسون، این گروه از خارج افغانستان، حمایت و تجهیز می‌شوند.

جنرال نیکلسون گفته است که گروه موسوم به دولت اسلامی یا داعش از اختلافات قبیلوی سود می‌برند و در مدت کوتاه حمایت جنگجویان را برای این گروه جلب می‌کنند.

به گفته این مقام بلند رتبه ناتو، اکثر جنگجویان گروه داعش، "پشتون‌های پاکستانی" و پس از آن، اعضای تحریک اسلامی ازبکستان اند.

جنرال نیکلسون گفته است"ممکن ده درصد افراد مسلح از بخش‌های مختلف جهان در صفوف این گروه حضور داشته باشند".

در این اعلامیه به نقل از جنرال نیکلسون آمده است که نیروهای افغان و امریکایی، گروه داعش یا دولت اسلامی را در هرمکانی، سرکوب می‌کنند و در افغانستان برای هیچ گروه تروریستی مکان مصؤون وجود ندارد.

XS
SM
MD
LG