لینک های دسترسی

Breaking News

تیم کرکت افغانستان زمبابوی را شکست داد و به راه‌یابی به جام جهانی نزدیکتر شد


تیم ملی کرکت افغانستان امروز دوشنبه ششم جون (۱۶ جوزا) در هریری در دومین رقابت بازی های ۵۰ اوورۀ بر تیم ملی زمبابوی با تفاوت هشت وکت غالب شد.

این رقابت‌ها بخشی از سوپرلیگ جام جهانی سال ۲۰۲۳ است که ربط مستقیم با جایگاه تیم‌های ملی در فهرست این لیگ و راه‌یابی به جام جهانی دارد.

تیم ملی افغانستان تا اکنون ۱۱ بازی انجام داده و در نه بازی برنده شده است.افغانستان با پیروزی در رقابت امروزی ۱۰ امیتاز کسب کرد که مجموع امتیازاتش در سوپرلیگ جام جهانی سال ۲۰۲۳ میلادی به ۹۰ رسید.

در رقابت امروزی بازیکنان افغان نخست بالنگ کردند و تیم مقابل در ۵۰ اوور با از دست دادن ۱۰ وکت فقط ۲۲۸ دوش انجام دادند.

از جانب افغانستان فرید احمد ملک سه وکت حاصل کرد و راشد خان، محمد نبی و فضل الحق فاروقی، هر کدام دو بازیکن تیم حریف را از میدان حذف کردند.

در بخش بیتنگ، ابراهیم زدران و رحمت شاه بهترین بازی را به نمایش گذاشتند. ابراهیم زدران ۱۲۰ و رحمت شاه ۸۸ دوش انجام داد. مشارکت میان این دو بازیکن، ریکارد بیشترین دوش در جریان سه وکت نخست افغانستان در مقابل زمبابوی است.

قرار است آخرین رقابت بازی‌های ۵۰ اووره میان این دو کشور به تاریخ نهم جون برگزار شود. اگر افغانستان ۱۰ امتیاز رقابت اخیر را نیز کسب کند، در جایگاه دوم سوپرلیگ قرار خواهد گرفت.

اما این جایگاه به دلیل این که سایر تیم‌ها نیز درگیر رقابت استند، ثابت نیست و نظر به برد و باخت آنان تغییر می‌کند.

از میان ۱۲ تیمی که عضویت کامل شورای بین المللی کرکت را دارد، فقط هشت تیم برتر به جام جهانی بازی‌های ۵۰ اووره سال ۲۰۲۳ به میزبانی هند به گونهٔ مستقیم راه می‌یابند و متباقی تیم‌ها باید از مسیر رقابت‌های راه‌یابی، جایگاه شان را در این جام ثابت کنند.

پس از رقابت های ۵۰ اووره، سه رقابت بازی های ۲۰ اوورۀ نیز میان افغانستان و زمبابوی برگزار خواهد شد.

XS
SM
MD
LG