لینک های دسترسی

Breaking News

کمربندهای امنیتی شهر فراه به نیروهای خاص افغان سپرده شد


مقام‌های ولایت فراه می‌گویند که مسؤولیت حفاظت از کمربندهای امنیتی شهر فراه به نیروهای کماندو سپرده شد و این تصمیم از سوی شورای نظامی این ولایت اتخاذ شده است.

جنرال عبدالبصیر سالنگی، والی ولایت فراه به رادیو آشنا - صدای آمریکا گفت که بعد از بیرون راندن جنگجویان گروه طالبان از شهر فراه، مسؤولیت حفاظت از کمربندهای امنیتی این شهر به گونۀ موقتی به نیروهای خاص اردوی ملی سپرده شد.

آقای سالنگی افزود که پس از آن که هشت پوسته امنیتی در دروازه های شهر فراه از سوی نیروهای افغان تصرف شد به قطعه کماندو و سربازان اردو سپرده شدند.

به گفته آقای سالنگی، از دو روز به این‌سو با ورود نیروهای کماندوی پاکسازی شهر فراه از وجود هراس افگنان ادامه دارد و در اکثر نقاط کلیدی این شهر پوسته‌های جدید امنیتی ایجاد شده است.

او گفت که در حال حاضر امنیت در شهر فراه و حومۀ آن برقرار است و با بازشدن بازارها، مردم بدون هراس در شهر گشت وگذار می‌کنند.

به گفته این مقام ولایت فراه، گلوله باری شب گذشته در این ولایت توسط یک عده از افراد فرصت طلب صورت گرفته و تحقیقات پولیس برای شناسایی و گرفتاری آنان جریان دارد.

اما باشندگان شهر فراه از مقام‌ها می‌خواهند تا "یک پلان کامل" را برای از بین بردن مخالفان مسلح حکومت در حومه شهر فراه و ولسوالی های این ولایت روی دست گیرند.

آقای سالنگی گفت که نیروهای افغان قصد دارند تا بعد از پاکسازی کامل حومه شهر فراه، یک عملیات بزرگ را در شماری از ولسوالی‌های فراه برای از بین بردن جنگجویان طالبان راه اندازی کنند.

درگیری میان نیروهای افغان و گروه طالبان در شهر فراه، بامداد روز سه شنبه آغاز و تا صبح روز پنجشنبه ادامه داشت.

مقام‌های حکومت افغانستان ادعا می‌کنند که تلفات سنگین بر گروه طالبان وارد شده است؛ اما این گروه با نشر خبرنامه‌ای این موضوع را رد کرده اند.

از سوی دیگر، با افزایش ناامنی‌ها در فراه، وزارت معارف افغانستان با نشر اعلامیه‌ای گفته است که برای مصؤونیت شاگردان و معلمان تا اطلاع بعدی، مکاتب در این ولایت تعطیل است.

XS
SM
MD
LG