لینک های دسترسی

Breaking News

افغانها خواهان عفو محمد شهزاد محمدی اند


حامیان کرکت افغانستان به هدف کاهش توبیخ یا معافیت محمد شهزاد محمدی، یکی از بهترین های تیم ملی کرکت افغانستان، کمپاین گستردۀ را راه اندازی کرده اند.

شورای بین المللی کرکت، محمد شهزاد محمدی را به دلیل استفاده از ادویه انرژی زا ممنوعه، از بازی های کرکت منع کرده است. اما تا حال واضح نیست که این بازیکن افغان برای چه مدتی منع خواهد شد.

بازیکنانی که با استفاده از ادویه ممنوعه مرتکب تخطی میشوند، از شش ماه تا دو سال از بازی های کرکت داخلی و بین المللی منع میشوند.

دوستداران محمد شهزاد محمدی و تیم ملی کرکت افغانستان با استفاده از رسانه های اجتماعی، کمپاینی را راه اندازی کرده و از شورای بین المللی کرکت میخواهند تا این بازیکن تیم ملی را مورد عفو قرار داد یا حد اقل مجازاتش کند.

این کمپاین پس از آن آغاز شد که جعفر هاند، خبرنگار افغان، در این مورد از طریق تویتر و فیس بوک از شورای بین المللی کرکت خواست تا ممناعت بر شهزاد محمدی را رفع سازد.

اکنون صد ها تن از حامیان کرکت که روزمره به تعداد شان افزوده میشود، از طریق رسانه های اجتماعی این تقاضا را دست به دست کرده نشر میکنند.

با وجود آنکه رسانه های بین المللی و معروف ورزشی نیز در مورد این کمپاین افغانها به منظور رفع ممانعت ها بر شهزاد محمدی گزارش داده اند اما شورای بین المللی کرکت تا اکنون در این مورد واکنشی نشان نداده است.

قرار است تیم ملی کرکت افغانستان به روز سه شنبه در مقابل تیم ام سی سی در انگلستان رقابت کند که بازیکنان مجرب جهان کرکت در آن حضور خواهد داشت، اما نبود محمد شهزاد محمدی در آن محسوس خواهد بود.

گفته میشود که در جریان این رقابت دوستداران محمد شهزاد، شعار های را به هدف رسانیدن پیام شان به شورای بین المللی کرکت حمل خواهند کرد و خواستار رفع ممانعت بر او خواهند شد.

  • 16x9 Image

    محمد هاشم حبیب زاده

    محمد هاشم حبیب زاده از سال ۲۰۰۰میلادی به این سو با رسانه های مختلف منحیث گوینده، گزارشگر، نویسنده، ویراستار و عکاس ایفای وظیفه نموده و اکنون در بخش دری صدای امریکا مصروف کار است.

XS
SM
MD
LG