لینک های دسترسی

Breaking News

آیا افغانستان هنوز هم می تواند به جام جهانی کرکت راه یابد؟


دو تیم برتر دور "شش بهترین" به جام جهانی راه خواهد یافت.

ملی پوشان کرکت افغانستان، در دور "شش بهترین" رقابت های راهیابی به جام جهانی ۲۰۱۹ کرکت، نخستین رقابت خود را پنجشنبه ۱۵ مارچ، با تیم نیرومند ویست اندیز انجام می دهند.

شورای بین المللی کرکت در صفحۀ رسمی خود نگاشته است افغانستان در این دور باید "در هر سه رقابت خود برنده شود؛ چرا که تنها یک شکست افغانستان به مثابۀ خداحافظی با جام جهانی ۲۰۱۹ خواهد بود".

در دور "شش بهترین" افغانستان با ویست اندیز، آیرلند و امارات متحده عرب می رود و مصاف با وست اندیزی ها سرنوشت کرکت افغانستان را در جام جهانی رقم می زند.

این درحالیست که هدف هر شش تیم راه یافته به دور "شش بهترین" کسب جایگاه دو تیم برتر و امتیازات بلندتر می باشد. در شش بهترین برعلاوۀ افغانستان، تیم های وست اندیز، آیرلند، سکاتلند، زیمبابوی و امارات متحدۀ عرب راه یافته اند.

رقابت روز پنجشنبۀ تیم ملی کرکت افغانستان با وست اندیز – که با ۴ امتیاز دست داشته از دور نخست جایگاه برتر را دارا می باشد – در حالی صورت می گیرد که تیم ویست اندیز با توجه به کارکردگی گروهی اش، تلاش خواهد کرد هر سه رقابت باقیماندۀ خود را برنده شود.

برای افغانستان تنها پیروزی در برابر سه تیم "شش بهترین" نمی تواند درب راهیابی به جام جهانی را باز کند؛ بلکه، با توجه به نداشتن امتیاز از دور گروهی و کارکردگی ضعیف افغانستان، منتظر باخت غیرمنتظرۀ تیم های که در دور گروهی و شش بهترین امتیازات بیشتر از افغانستان دارند نیز باید بود.

اما در این میان، فشار بیش از حد بر دوش راشد خان، سرپرست کپتان تیم ملی کرکت افغانستان خواهد بود.

راشد خان پذیرفته است که حالات به نفع تیم ملی کرکت افغانستان نبوده است و اکنون باید یک فرصت غیر منتظره باشند.

شورای بین المللی کرکت با توجه به توانمندی و کارکردگی راشد خان در رقابت های یک روزه و ۲۰اووره، می نگارد که او باید به عنوان سرپرست کپتان، تیمش را در این مسیر دشوار راهیابی به جام جهانی، رهبری و قیادت کند.

رقابت دوم دور "شش بهترین" افغانستان به تاریخ بیستم مارچ با تیم امارات متحدۀ عرب و سومین و آخرین بازی افغانستان با این رقابت ها، به تاریخ ۲۳مارچ با تیم آیرلند برگزار خواهد شد.

XS
SM
MD
LG