لینک های دسترسی

Breaking News

تاکید وزارت دفاع بر انتقام‌گیری از عاملان سقوط هلیکوپتر قوای افغان


یک روز پس از سقوط هلیکوپتر قوای هوای افغان در ولایت میدان وردک، وزارت دفاع ملی افغانستان می‌گوید که انتقام این کار را از عاملان آن خواهد گرفت.

شاه محمود میاخیل، معاون وزارت دفاع ملی این کشور روز جمعه ۱۹ مارچ (۲۹ حوت) در مراسم تشیع جنازۀ چهار تن از نیروهای قوای هوایی افغانستان گفت که عاملان حادثۀ دو شب پیش در ولسوالی بهسود "سخت مجازات خواهند شد".

آقای میاخیل افزود: "انتقام این (حادثه) گرفته می‌شود، چه علی‌پور باشد یا افراد مسلح غیر مسوول، طالب و جنایت‌کار دیگر. تمام آنان یکی استند... هیچ نوع معامله با جنایت‌کاران صورت نمی‌گیرد. هر کسی که در داخل نظام و بیرون از نظام در منطقه از این جنایت‌کاران حمایت می‌کند، ما در مقابل شان ایستاده استیم."

جنرال یاسین ضیا، سرپرست و لوی درستیز وزارت دفاع این کشور نیز گفت، کسانی که با نیروهای امنیتی افغان به درگیری می‌پردازند، به عنوان دشمن سرکوب خواهند شد.

او افزود: "کسانی که همسنگران مان و فرزندان صدیق افغانستان‌ را در ولسوالی بهسود میدان وردک شب گذشته به شهادت رسانیده اند، مورد بازپرس جدی قرار خواهند گرفت و این عمل شنیع بی‌جواب نخواهد ماند."

در حادثۀ سقوط هلیکوپتر نیروهای امینتی افغان در ولسوالی بهسود ولایت میدان وردک، نه تن به شمول چهار عملهٔ پرواز جان باخته اند.

وزارت دفاع ملی افغانستان در مورد کسانی که در سقوط این هلیکوپتر دست دارند، جزییات نمی‌دهد، اما می‌گوید که بررسی‌ها در این باره جریان دارد.

بر اساس گزارش‌ها دو شب پیش قوای هوایی افغان، مصروف اکمال نیروهای امنیتی در ولسوالی بهسود این ولایت بودند که یکی از هلیکوپترهای آنان سرنگون شد.

تا اکنون مسوولیت سقوط این هلیکوپتر را هیچ گروهی به شمول طالبان به عهده نگرفته اند.

مقام‌های محلی میدان وردک می‌گویند که این هلیکوپتر در بخشی از ولسوالی بهسود این ولایت سقوط کرده که در آنجا بیشتر افراد مسلح مربوط به قوماندان علی‌پور، حضور دارند.

XS
SM
MD
LG