لینک های دسترسی

Breaking News

وزارت دفاع: ارتباط ایران با طالبان را بررسی می‎کنیم


جنرال وزیری به روز شنبه به خبرنگاران در مورد عملیات شفق دو که در تعدادی از ولایات افغانستان ادامه دارد، نیز توضیحات داد.

وزارت دفاع افغانستان می‎گوید ادعاهای مطرح شده از سوی والیان فراه و هلمند را مبنی بر کمک و ارتباط ایران با طالبان مسلح، را بررسی می‎کند.

والیان فراه و هلمند ادعا کرده اند که در این ولایات مامورین استخباراتی ایران با طالبان مسلح دیدار کرده و به این گروه کمک‎های نظامی کرده اند.

جنرال دولت وزیری سخنگوی وزارت دفاع افغانستان به خبرنگاران گفت "والیان هلمند و فراه گفته اند که شهروندان ایران به آنجا آمده اند. به وزارت دفاع وظیفۀ مشخص سپرده شده است که در این مورد تحقیق کند و بپرسد. زمانی که ثبوت دریافت شد و دقیق بود، با شما شریک می‎سازیم".

وزارت دفاع می‎گوید این تحقیق از سوی ادارۀ استخباراتی و کشفی این وزارت صورت می‎گیرد.

حیات الله حیات والی هلمند می‎گوید مأمورین استخباراتی ایران دو هفته پیش در منطقۀ صفار، ولسوالی گرمسیر این ولایت، با قوماندانان طالبان دیدار کرده اند.

آصف ننگ والی فراه نیز این ادعا را تأیید می‎کند و می‎افزاید که در ماه‎های اخیر طالبان، اسلحه و مهمات جدید دریافت کرده اند.

رادیو آشنا – صدای امریکا با تلاش‎های زیاد موفق به دریافت نظر سفارت ایران مقیم کابل در مورد این ادعاها نشد و مقام‎های سفارت، از ابراز نظر خودداری کردند.

این در حالیست که پیش از این نیز مقامات محلی افغانستان گفته بودند که ایران در این ولایات و برخی از مناطق دیگر افغانستان، با طالبان ملاقات می‎کنند و برای آنان امکانات تس

XS
SM
MD
LG