لینک های دسترسی

باشندگان یک منطقه کابل معتادین را از اجتماع زندگی شان طرد کردند


باشندگان یک منطقه کابل معتادین را از اجتماع زندگی شان طرد کردند

ساکنان منطقه باغ عليمردان کابل روز پنجشنبه در دومین روز ماه مبارک رمضان با وسايل دست داشته شان مثل چوب و عصاچوب افراد معتاد به مواد مخدر را که در کنار ديوار خانه ها و مخروبه ها مصروف استعمال و خريد و فروش مواد مخدر بودند از کوچه و پس کوچه هاى خود بيرون کردند.

این اقدام مردم محل درپی به ستوه آمدن از تجمع هميشگى معتادين مواد مخدر و عدم اقدامات لازم مامورین امنيتى صورت گرفت.

در وقت طرد معتادین ازمحل، مسولان امنيتى حوزه اول پوليس با حضور درصحنه در بیرون کردن معتادين با ساکنان محل کمک کردند و تعداد اندکی را هم با خود به حوزه پوليس بردند.

غلام نبى، وکيل گذر باغ علیمردان که در کمپاين طرد معتادين ازمحل شرکت داشت، جوانان باغ علیمردان را رهبرى مي کرد. او با افسردگى خاص گفت اهالى منطقه از تجمع اين کتلۀ مضر جامعه سخت ناراحت می باشند و پيوسته از مقامات امنيتى مطالبه کرده اند ومطالبه می کنند که در بيرون کردن اين معتادين، ساکنان محل را کمک نمايند.

غلام نبی می گوید گوش شنوا وجود ندارد بالاخره خود داخل اقدام شديم. اين مشکل ما به آسانى براى هرکس قابل درک نيست.

هنوز گفتگو با وکيل گذر تمام نشده بود که باشندۀ ديگری داخل صحبت شده افزو "اولاد هاى ما خراب شدند از دست اين معتادين , به سوى بى تربيه گى روان هستند، پودر، چرس خلاصه هرگونه مواد مخدر دراینجا فروخته ميشوند. از دولت خواهش مي کنيم که اينها را ازاینجا گم کنند، ببرند يکجا مصروف شان بکند."

احمد متعلم صنف نهم که کتابهاى درسى را نيز باخود داشت با قاطعيت گفت اينها را از ما دور کنند، محيط ما خراب مي شود. هرچند اينها هم انسان هستند اما نمى دانم چه بگويم – يکى ازاینها مي گويند از مزار شريف است چند سال مي شود به خانه نمى رود – درحالى که ميگويند زن و فرزند هم دارد.

وليد، باشنده ديگر گذر علیمردان که در کنار وکيل گذر ایستاده به يکى از معتادين اشاره نموده گفت: '' اينها روزه ميخورند. شرم ندارند، مردم خراب است. اينها مردمى اند که نه خداوند متعال را می شناسند و به نام غيرت چيزى را نمى شناسند. از منطقه بيرون نکنيم، پس چه کنيم؟''

معتادين که تعدادی از آنها در کنار ديوار مسجد عيدگاه دست بسته منتظر انتقال به حوزۀ پوليس بودند، سرخود را پايين انداخته از برخورد مردم شکایت می کردند. غلام رضا، يک تن از معتادين که بقول خودش ٥ سال قبل درهنگام ايفاى وظيفه در اردوى ملى به اين مصيبت مبتلا شده است همه اين تلاش مردم را بى معنى خوانده گفت:

غلام رضا گفت ''وقتى که ما درين ماه مبارک رمضان روزه يى خود را حفظ کرده نتوانيم حتما کدام مجيوريت داريم. ما اين عمل را از عشق و خوشى نمى کنيم. معنى اش اينست که در بديختى گرفتارهستيم، چاره یی جز اين نداريم، پس این چه تلاش بيهوده است که اين مردم و پوليس مي کنند."

XS
SM
MD
LG