لینک های دسترسی

Breaking News

وزارت دفاع: ۱۳ زندانی از بند طالبان در هلمند آزاد شدند


وزارت دفاع ملی افغانستان اعلام کرده است که نظامیان افغان شب گذشته بر یک زندان مربوط به طالبان در ولایت هلمند حمله کرده و ۱۳ زندانی را از اسارت آنان آزاد کرده اند.

فواد امان، معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی افغانستان روز جمعه ۴ اکتوبر (۱۲ میزان) به صدای امریکا گفت که این افراد در یک عملیات ویژه توسط کوماندوهای افغان در روستای "دین محمد" ولسوالی نهرالسراج ولایت هلمند آزاده شده اند.

آقای امان افزود که تمامی این افراد آزاده شده از نزد طالبان غیرنظامیان اند که از چندین ماه بدین سو در زندان‌های این گروه به سر می‌بردند.

در ماه‌های گذشته عملیات‌های ویژه نیروهای امنیتی و دفاعی افغان برای درهم شکستن زندان‌های گروه طالبان در بخش‌های مختلف افغانستان افزایش یافته و تا اکنون ده‌ها نفر از بند این گروه آزاد شده اند.

به تازگی سخنگوی وزارت دفاع ملی افغانستان به صدای امریکا گفت که در جریان شش ماه گذشته بیش از ۱۱ زندان طالبان توسط نظامیان افغان در سراسر افغانستان درهم شکسته و تا اکنون بیش از ۴۰۰ نفر به شمول نظامیان و غیرنظامیان از این زندان‌ها آزاد شده اند.

پیش از این هیات معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) از شکنجه و بدرفتاری طالبان با افرادی که در بند این گروه قرار دارند ابراز نگرانی کرده بود.

یوناما گفته بود که یافته‌های آنان نشان می‌دهد که علاوه بر بدرفتاری و شکنجه، طالبان برخی از زندانیان خود را به قتل رسانده اند.

XS
SM
MD
LG