لینک های دسترسی

Breaking News

ولسوالی پچیراگام ننگرهار از وجود داعشیان پاکسازی شد


داعش کنترول ده روستا را از یک‌ونیم ماه پیش در منطقۀ برپچیر به دست داشت.

نظامیان افغان پس از یک ماه عملیات برضد جنگجویان داعش در ولسوالی پچیراگام ننگرهار، دیشب به صورت کامل این ولسوالی را از کنترول داعش خارج ساخت.

میرباز خان ولسوال پچیراگام به صدای امریکا گفت، نیروهای مشترک دیشب، جنگجویان داعش را از ساحۀ "برپچیر" منطقۀ متین خارج ساختند؛ جایی که پناهگاه‌های داعش قرار داشت.

او گفت "حالا وضعیت خوب است، حالا در ساحۀ برچیر منطقه متین قرار دارم، یعنی تمام پچیر از داعش پاکسازی شد و مردم می‌توانند به خانه‌های شان برگردند".

ولسوال پچیراگام افزود، در نتیجۀ این عملیات تلفات سنگینی بر داعش وارد شده است. شمار زیادی داعشیان کشته و این گروه اما زخمیان شان را با خود برده اند.

در این ولسوالی داعش پانزده منزل مسکونی را آتش زده؛ بیشتر منازل را تخریب کرده است که به گفتۀ میرباز خان جنگجویان داعش در این ساحات پناهگاه‌های شان را ساخته و دیوارها را سوراخ کرده اند.

قرار است پس از این ۵۰۰ نیروی خیزش مردم در این مناطق جابه‌جا شوند و ولسوال پچیراگام گفت که دولت برای آنان امکانات را فراهم می‌سازد.

دگرمن شیرین آقا سخنگوی قول اردوی ۲۰۱ سیلاب در زون شرق به صدای امریکا گفت، در عملیاتی که دیشب منجر به پاکسازی ولسوالی پچیراگام گردید، ۱۳ عضو گروه داعش به هلاکت رسیده اند.

مردم محل گفته اند، ولسوالی پچیراگام از وجود جنگجویان داعش پاکسازی گردیده؛ اما آن جنگجویان به ساحۀ گورگوری ولسوالی هسکه مینه متواری شده اند.

ملک عزت بزرگ قومی گفت، منازل آنان آتش زده شده است و هنوز از سرنوشت ۶۵ زندانیِ که در چنگ داعش قرار داشت؛ معلوماتی در دست نیست و آنها آزاد نشده اند.

مقامات حکومتی هم پذیرفته اند که داعش ۶۵ نیروی خیزش مردمی را در ولسوالی پچیراگام با خود برده اند و در مورد کشته و یا زخمی‌شدن زندانیان معلوماتی در دست نیست.

گروه داعش حدود یک‌ونیم ماه پیش بالای ولسوالی پچیراگام حمله کردند و در مدت کمی ده روستای برپچیر را به تصرف خود در آورد و این مناطق را از آن زمان تا دیشب در کنترول خود داشت.

XS
SM
MD
LG