لینک های دسترسی

Breaking News

تلفات نیروهای افغان در ولایت فراه


مقام‌های ولایت فراه، حمله گروهی طالبان مسلح بر پوسته‌های نیروهای اردوی ملی در این ولایت را تائید می‌کنند؛ اما از تلفات نیروهای افغان در این حمله، آمار متفاوت ارائه می‌کنند.

فرید بختاور، رئیس شورای ولایتی فراه به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت که در این حمله طالبان، ده سرباز اردوی ملی کشته و پنج تن مجروح شده اند.

آقای بختاور افزود که شب گذشته، طالبان مسلح بر دو پوسته نیروهای اردوی ملی در منطقه "دوکین" ولسوالی پشت‌رود این ولایت وحمله کرده اند و یازده سرباز اردوی ملی را نیز اسیر گرفته اند.

نجیب الله نجیبی، سخنگوی قول اردوی ۲۰۷ ظفر در غرب افغانستان، حمله طالبان بر پوسته‌های نیروهای افغان را تائید کرد؛ اما در مورد تلفات نیروهای افغان گفت که در درگیری میان نیروهای افغان و طالبان، چهار سرباز اردوی ملی کشته و پنج سرباز زخمی شده اند.

آقای نجیبی افزود که از سرنوشت سه سرباز اردو نیز اطلاعی ندارند و مقام‌های ارشد اردوی ملی در غرب افغانستان برای بررسی این رویداد به ولایت فراه سفر کرده اند.

اما آقای نجیبی گفت که در این درگیری، ۱۴ طالب مسلح کشته و ده تن آنان مجروح شده اند.

گروه طالبان ادعا کرده اند که دو پوسته نیروهای اردوی ملی در ولسوالی پشت‌رود ولایت فراه را تصرف کرده اند و در درگیری پنج ساعته با نیروهای افغان، ۲۵ سرباز را کشته و ۱۲ سرباز مجروح را اسیر گرفته اند.

این گروه در مورد تلفات جنگجویان‌ش چیزی نگفته است.

XS
SM
MD
LG