لینک های دسترسی

Breaking News

تلفات سربازان افغان در حملات تهاجمی طالبان در غزنی


مقام‌های محلی در ولایت غزنی می‌گویند که شب گذشته در حملات هم زمان طالبان مسلح بر ولسوالی‌های زنه‌خان و جغتوی این ولایت، دست‌کم ۲۳ سرباز امنیتی کشته و ۱۲ سرباز دیگر زخمی شدند.

احمدضیا یعقوبی، ولسوال زنه‌خان غزنی به رادیو آشنا - صدای امریکا گفت "حوالی ساعت یک شب گذشته طالبان بر سه پوستۀ مرکز ولسوالی زنه‌خان حمله کردند که در نتیجۀ این حملات، ۱۲ سرباز کشته و ۴ سرباز دیگر زخمی شدند".

آقای یعوبی افزود که سه پوستۀ نیروهای امنیتی به دلیل نرسیدن نیروهای کمکی برای چند ساعت به دست طالبان سقوط کرده بود.

مقام‌ها می‌گویند که هم اکنون حملات طالبان دفع شده، اما احتمال حملات دوبارۀ مخالفین بر مرکز ولسوالی زنه‌خان وجود دارد.

از سویی هم، به گفتۀ برخی اعضای شورای ولایتی غزنی، طالبان بر ساختمان ولسوالی جغتو غزنی نیز حمله‌ور شده اند که به نیروهای امنیتی تلفاتی وارد شده است.

خالقداد اکبری، عضو شورای ولایتی غزنی، به رادیو آشنا - صدای امریکا گفت "حوالی ساعت ۲ شب گذشته طالبان بر مرکز ولسوالی جغتو نیز حمله کرده اند که در نتیجه ۱۰ سرباز امنیتی کشته و چندین تن دیگر زخمی شده اند".

این عضو شورای ولایتی غزنی افزود که طالبان برای چندین ساعت ساختمان ولسوالی جغتو را تصرف کرده و آن را آتش زده اند.

اما محمدعارف واحدی، معاون والی غزنی با تأیید تلفات نیروهای امنیتی افغان در این ولسوالی‌، گفت که طالبان قادر به تصرف مرکز ولسوالی و فرماندهی امنیه جغتو نشده اند.

معاون والی غزنی افزود "در ولسوالی جغتو ما ۱۱ نفر کشته و ۸ نفر زخمی داریم و همچنان از مخالفین نیز ۲۱ نفر کشته و ۱۷ نفر زخمی شده و شش نفر در پیش ولسوالی مانده و هم اکنون ولسوال و قوماندان امنیه در مرکز ولسوالی جغتو اند و حملات طالبان دفع شده است".

طالبان نیز ادعا کرده اند که در نتیجه حملات این گروه در غزنی، چندین سرباز افغان کشته و چند پوستۀ امنیتی را تصرف کرده اند.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG