لینک های دسترسی

Breaking News

مراکز داعش در اچین ننگرهار هدف حملات هوایی قرار گرفت


عملیات‌های زمینی و هوایی نظامیان افغان، دو روز پیش در مناطق پیخی، عبدالخیل، مامند، نرگوسی و تپه مزدکی ولسوالی اچین آغاز شده است.

قوماندانی اردو در شرق افغانستان می‌گوید، در بیست‌وچهار ساعت گذشته در نتیجۀ یک سلسله عملیات‌های نظامیان افغان در ولسوالی اچین ننگرهار، 96 عضو گروه داعش کشته و هفت مرکز آنان منهدم گردیده است.

بر اساس اعلامیۀ قوماندانی اردوی ملی افغانستان در شرق این کشور، این شمار داعشیان در نتیجۀ عملیات قوای خاص افغان کشته شده اند و این نیروها هفت مرکز گروه داعش را نیز از بین برده اند.

عملیات‌های زمینی و هوایی نظامیان افغان، دو روز پیش در مناطق پیخی، عبدالخیل، مامند، نرگوسی و تپه مزدکی ولسوالی اچین آغاز شد.

حضرت‌حسین مشرقی‌وال سخنگوی قوماندانی امنیه ننگرهار به صدای امریکا گفت، در این عملیات‌ها به نیروهای دولتی آسیبی نرسیده است؛ اما در بین کشته‌های داعشیان، اتباع خارجی نیز شامل اند.

یک باشندۀ محل به صدای امریکا گفت، در عملیات ضد داعش، نیروهای خارجی نیز در کنار نظامیان افغان وجود دارند و روز گذشته نیروهای خارجی متحمل تلفات شده اند که بعداً توسط دو هلیکوپتر کشته‌ها و زخمیان خارجی از ساحه منتقل گردیدند.

مقامات ولایت ننگرهار در مورد حضور نیروهای خارجی در عملیات اچین چیزی نگفته اند.

اما در یک اعلامیۀ نیروهای امریکایی مستقر در افغانستان که شب گذشته به رسانه‌ها فرستاده شده، گفته شده است، یک عسکر این نیروها روز گذشته در نتیجۀ یک انفجار در ولسوالی اچین ننگرهار زخمی شد که سپس به دلیل جراحت شدید جان باخته است.

قوماندانی مأموریت حمایت قاطع در اعلامیه‌ای گفته است، این منسوب نیروهای امریکایی در ولسوالی اچین در عملیات حضور داشت و زمانی زخمی شد که با نظامیان افغان گزمه می‌کرد و موتر آنان با ماین کنار جاده برخورد کرد.

هنوز گروه دولت اسلامی موسوم به داعش، در مورد اظهارات نهادهای امنیتی در رابطه به تلفات این گروه و انهدام مراکز شان چیزی نگفته اند.

عملیات نیروهای ویژه در ولسوالی کامه

در نتیجۀ یک عملیات بالای یک منزل مسکونی در نتیجۀ این عملیات‌ها، چهار تن کشته شدند.

عطاالله خوگیانی سخنگوی والی ننگرهار به صدای امریکا گتف، شب گذشته نیروهای خاص در ساحۀ سنگرسرای ولسوالی کامه، به هدف گرفتاری یک مخالف مسلح بالای یک منزل مسکونی یورش بردند که در برابر این عملیات، مقاومت صورت گرفت.

به گفتۀ خوگیانی در این درگیری، چهار تن کشته شدند و فرد مورد نظر نیز از سوی نیروهای خاص بازداشت گردید.

اما سخنگوی والی ننگرهار از افشای هویت فرد بازداشتی خودداری کرد؛ اما افزود در مورد افرادی که در برابر نیروهای ویژه مقاومت کرده و کشته شده اند، تحقیق می‌کنند.

فرید قرار یک باشندۀ محل به صدای امریکا گقت که کشته‌های این درگیری اقارب وی است و با گروه‌های مسلح مخالف دولت هیچ‌گونه ارتباطی نداشتند.

XS
SM
MD
LG