لینک های دسترسی

Breaking News

بازداشت پنج عضو ارشد گروه داعش در ننگرهار


عطا الله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار می گوید که نیرو های امنیتی افغان یک گروه پنج نفری داعش را که در کشتن کارمندان دولتی به ویژه منسوبین پولیس در شهر جلال آباد دست داشتند، بازداشت کرده اند.

به گفته سخنگوی والی ننگرهار، در میان بازداشت شدگان ملا قاضی، مسوول مالی و عنایت‌ الله، مسوول توزیع سلاح گروه داعش نیز شامل است.

عطا الله خوگیانی افزود: "(بازداشت شدگان) در جمع آوری پول از ثروتمندان نیز دست داشتند و آنان سپس این پول را به افراد خود توزیع می کردند."

سخنگوی والی ننگرهار همچنین گفت که بازداشت شدگان بر علاوه دست داشتن در سایر فعالیت های دهشت افگنی، شش منسوب پولیس را در نقاط مختلف شهر جلال آباد در ماه رمضان هنگام افطار کشته بودند.

علاوه بر این پنج عضو گروه داعش، مولوی نجیب الله یکی از همکاران نظامی این گروه نیز بازداشت شده است.

سخنگوی والی ننگرهار گفت که شوکت، یکی از طراحان حملات تهاجمی داعش نیز در اثر عملیات نیرو های ویژه امنیت ملی در منطقه جوی ده ولسوالی بهسود کشته شده است.

باشندگان ولایت ننگرهار هر چند بازداشت اعضای داعش توسط نیرو های امنیتی افغان را یک دست آورد می خوانند، اما به گفته آنان نیرو های امنیتی افغان در جلوگیری از حملات انتحاری کامیاب نبوده اند.

صفی الله، یکی از باشندگان جلال آباد گفت: " کار خوب است که (اعضای) داعش دستگیر می شود ولی انتحاری دستگیر نمی شود و خود را به هدف می رساند. ارگان های کشفی در ننگرهار اصلن فعال نیست."

پیش از این نیز نیرو های امنیت ملی ننگرهار چندین عضو گروه داعش را بازداشت کرده بودند، اقدامی که بر وضعیت امنیتی و جلوگیری از وقوع حملات انتحاری در این ولایت تاثیری نداشت.

تنها در دو روز گذشته، در اثر یک حمله انتحاری و یک حمله تهاجمی در جلال آباد، ۲۱ نفر به شمول چندین منسوب امنیتی افغان کشته و ۱۴ تن دیگر زخمی شد.

XS
SM
MD
LG