لینک های دسترسی

Breaking News

چهاردره کندز دوباره به تصرف نیروهای افغان درآمد


چهاردره در شش و نیم کیلومتری مرکز ولایت کندز قرار دارد

والی کندز گفت که نیروهای افغان ساعت سه صبح امروز از دو استقامت بر مواضع مخالفان مسلح در ولسوالی چهاردره یورش بردند و به گفتۀ وی تا کنون ۸۵ شورشی کشته شده است.

محمد عمر ساپی گفت که در میان کشته شدگان، رحمت الله یک فرمانده مشهور آن گروه نیز شامل است. او افزود که از آغاز عملیات تا کنون شش تن از نیروهای امنیتی افغان نیز جان باخته اند.

به گفتۀ والی کندز یک دختر جوان نیز در این درگیری کشته شده و هفت تن از اعضای یک خانواده مجروح شده است.

آقای ساپی افزود که ۷۰ تن از نیروهای امنیتی افغان از چهار روزه به اینسو در مربوطات ولسوالی چهاردره در محاصرۀ طالبان قرار دارند و به گفتۀ وی سربازان افغان تلاش می کنند که محاصره را در هم بشکنند.

یک سرباز افغان در محل درگیری به صدا امریکا گفت که نیروهای امنیتی افغان اکنون به ۴۰۰ متری محل محاصره نزدیک شده اند.

گل رحیم نیازمن، خبرنگار صدا امریکا از خط مقدم جنگ در چهاردره گزارش می دهد که نیروهای افغان هنوز هم مواضع طالبان را از هوا و زمین زیر آتش گرفته اند.

باشندگان محل به صدا امریکا گفته اند که طالبان در خانه های مسکونی مردم موضع گرفته اند.

مسوولان امنیتی می گویند که مرکز ولسوالی چهاردره اکنون در تصرف آنان است، اما هنوز هم نیروهایی که از دو جناح بر مواضع طالبان عملیات را آغاز کرده بودند، با هم یکجا نشده اند.

وزارت های دفاع و داخله افغانستان نیز با نشر خبرنامه های جداگانه، تصرف ولسوالی چهاردره را تایید کرده است، اما طالبان این خبرنامه ها را پروپاگند خوانده و گفته اند که چهاردره هنوز هم در تصرف آن گروه است.

مرکز ولسوالی چهاردره در شش و نیم کیلومتری شهر کندز قرار دارد که طالبان صبح یکشنبه این ولسوالی را به تصرف خود در آوردند. طالبان روز دوشنبه ولسوالی دشت ارچی ولایت کندز را نیز پس از نبرد سخت با سربازان افغان تصرف کردند.

XS
SM
MD
LG