لینک های دسترسی

Breaking News

نیروهای امنیتی ولسوالی قلعۀ زال کندز را تصرف کردند


حدود دو ماه پیش طالبان ولسوالی قلعۀ زال را تصرف کرده بودند

مقامات کندز می‌گویند که پس از واردشدن تلفات سنگین به گروه طالبان، این ولسوالی به دست نیروهای امنیتی افغان افتاده است.

محمدمعصوم هاشمی آمر امنیت قوماندانی امنیه کندز می‌گویند که آن ولسوالی در نتیجۀ عملیات نیروهای امنیتی و کماندو صبح امروز به تصرف دولت در آمد.

آقای هاشمی افزودکه در نتیجۀ عملیات بازپس‌گیری قلعۀ زال که با پشتیبانی قوای هوایی همراه بود، آن ولسوالی از وجود طالبان پاکسازی گردید.

هرچند این مقام امنیتی کندز شمار دقیق کشته‌ها و زخمیان طالبان را روشن نساخت؛ ولی مدعی شد که تلفات سنگینی به جنگجویان آن گروه وارد شده است.

در حال حاضر به گفتۀ مقامات امنیتی، طالبان از ولسوالی فرار کرده اند و عملیات تلاشی خانه به خانه در قلعۀ زال آغاز شده است.

وزارت داخلۀ افغانستان نیز تصرف دوبارۀ ولسوالی قلعۀ زال را تأیید کرده است.

ولسوالی قلعۀ زال ولایت کندز در هم‌جواری مرکز و ولسوالی‌های خان‎آباد و چهاردره موقعیت دارد و بيش از پنجاه کيلومتر از شهر کندز فاصله دارد. حدود دو ماه پیش، طالبان با راه‌اندازی حملات تهاجمی در حومۀ شهر کندز و ولسوالی‌های قلعۀ زال و خان‌آباد این دو ولسوالی را تصرف کردند.

اما ولسوالی خان‌آباد پس از یک‌ شبانه‌روز دوباره به کنترول دولت در آمد؛ ولی در ولسوالی قلعۀ زال از آن زمان تا کنون طالبان حاکم بود.

این در حالی است که روز گذشته مقامات امنیتی محلی در کندز اعلام کردند که عملیات گسترده‌ای را برضد مخالفین مسلح در آن ولایت آغاز کرده اند.

در پی شدت نبرد و گسترش جنگ در ولایت کندز، جنرال عبدالله حبیبی وزیر دفاع افغانستان در آخرین روز ماه اسد به کندز رفت و رهبری جنگ را به دوش جنرال مرادعلی مراد، معاون لوی درستیز افغانستان گذاشت.

وزیر دفاع افغانستان به باشندگان کندز تعهد سپرد که تمام مناطق این ولایت از وجود شورشیان پاکسازی خواهد شد.

XS
SM
MD
LG