لینک های دسترسی

Breaking News

نیروهای امنیتی افغان ولسوالی خانِشین را دوباره تصرف کردند


خانشین در جنوب هلمند در یک سال گذشته سه بار بین نیروهای امنیتی افغان و گروه طالبان دست به دست شده است.

جنرال معین فقیری قوماندان قول اردوی ۲۱۵ میوند در هلمند به صدای امریکا گفت که نیروهای ویژۀ اردوی ملی افغان، شب گذشته دوباره ولسوالی خانِشین هلمند را به کنترول خود در آورده اند.

جنرال فقیری افزود "نیروهای کماندو، در ولسوالی خانِشین مخالفین مسلح را شدیداً سرکوب کردند و آنان را مجبور ساختند که از ساحه فرار کنند".

یک شب قبل مخالفین مسلح بالای ولسوالی خانِشین به صورت گروهی حمله کردند که به گفتۀ مقامات افغان، نیروهای امنیتی از این ولسوالی عقب‌نشینی تکتیکی کردند.

منابع در هلمند گفته اند که در عملیات بازپس‌گیری ولسوالی خانِشین، نیروهای خارجی هم با نیروهای افغان همکاری هوایی کرده اند. به گفتۀ مقامات افغان، در این حملات هوایی، چند موضع مخالفین مسلح هدف قرار گرفتند که تا ۳۰ مخالف مسلح دولت کشته و ۲۰ تن دیگر زخمی شدند.

به گفتۀ منابع مؤثق امنیتی، در درگیری ولسوالی خانِشین، به شمول توریالی آزاد یک صاحب منصب کندک دوم لوای سرحدی، بیست تن کشته شده و به شمول عبدالرؤوف قوماندان امنیه خانِشین، هفت سرباز دیگر زخم برداشته اند.

خانشین در جنوب ولایت هلمند در امتداد خط دیورند یک ولسوالی دور افتاده است که در یک سال گذشته سه بار بین نیروهای امنیتی افغان و گروه طالبان دست به دست شده است.

طالبان در مورد از دست‌دادن کنترول ولسوالی خانِشین به رسانه‌ها چیزی نگفته اند؛ اما ذبیح‌الله مجاهد یک سخنگوی طالبان در صفحۀ تویترش خبر داده که توریالی آزاد یک درستیزوال کندک دوم لوای نیروهای سرحدی افغان کشته شده است.

این گروه دیروز از تصرف ولسوالی خانِشین خبر داده و گفته بودند که این ولسوالی را پس از نبرد سخت با نیروهای امنیتی افغان تحت کنترول خود در آورده اند.

XS
SM
MD
LG