لینک های دسترسی

Breaking News

نظامیان افغان درۀ میرزا ولنگ ولایت سرپل را تصرف کردند


وزارت دفاع افغانستان گفته است که کوماندوهای افغان درۀ میرزا ولنگ ولسوالی صیاد سرپل را شام گذشته دوباره تصرف کرده و تلفات سنگینی به مخالفان مسلح وارد شده است.

جنرال دولت وزیری، سخنگوی وزارت دفاع افغانستان به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت که هم اکنون عملیات کوماندوهای افغان در بخش‌های دیگر ولسوالی صیاد سرپل ادامه دارد.

هرچند جنرال وزیری، شمار تلفات را روشن نساخت؛ ولی افزود "به دشمن تلفات سنگین وارد شده است و ما به فضل خداوند تلفات نداریم؛ مگر تمام دره را تصفیه کرده ایم، در آنجا مشکلی نیست، عملیات اکنون هم جریان دارد".

از سوی دیگر، دفتر مطبوعاتی فرقه عملیات‌های خاص، نیز گفته است در جریان درگیری‌های اخیر تلفاتی سنگین بر جنگجویان مسلح مخالفت دولت وارد شده است.

در خبرنامه‌ای این فرقه آمده است "در نیتجه ۴۷ تن به شمول ۸ سرگروپ شان (مخالفین مسلح) کشته که بيشتر از 30 جسد دشمن در ساحه نبرد باقى مانده و ده تن دیگر شان زخمی و به تعداد ده میل سلاح مختلف‌النوع به دست نیروهای شامل عملیات آمده".

همچنان نیروهای خاص گفته اند که هشت موضع مستحکم مخالفین مسلح در درۀ میرزا ولنگ ولسوالی صیاد سرپل، منهدم گردیده است.

به ادعای مقام‌های محلی، طالبان و افرادی که خود را وابسته به داعش می‌نامند، شنبۀ هفته گذشته درۀ میرزا ولنگ را تصرف کردند و ۵۲ غیرنظامی را کشتند.

اما طالبان مسؤولیت کشتن ۲۸ تن را که به ادعای آن گروه افراد وابسته به خیزش‌های مردمی بودند؛ پذیرفته اند.

هنوز طالبان در مورد تصرف دوبارۀ درۀ میرزا ولنگ از سوی نیروهای امنیتی افغان چیزی نگفته است.

XS
SM
MD
LG