لینک های دسترسی

Breaking News

ولسوالی زنه‌خان غزنی دوباره به تصرف دولت درآمد


گروه طالبان دیشب ولسوالی زنه‌خان را به تصرف در آورد و برای چهار ساعت به کنترول داشت

مقامات امنیتی در ولایت غزنی گفته اند که ولسوالی زنه‌خان این ولایت پس از چند ساعت درگیری دوباره به تصرف نیروهای امنیتی افغان درآمده است.

به گفتۀ مقامات، گروه طالبان دیشب با حملۀ گسترده بر این ولسوالی آن را به تصرف در آورد و برای چهار ساعت به کنترول داشت.

جنرال مصطفی مایار، فرمانده امنیه ولایت غزنی با تأیید این خبر به رادیوآشنا_صدای امریکا گفت "تلفات نیروهای امنیتی افغان از اثر حملۀ شب گذشته طالبان مسلح بر پوسته‌های امنیتی و مرکز ولسوالی زنه خان سبب شد که طالبان پوسته‌ها را اشغال کرده و به آتش بکشند؛ اما با رسیدن نیروهای کمکی از مرکز شهر غزنی تمام پوسته‌های امنیتی و مرکز ولسوالی زنه‌خان به تصرف دولت درآمد".

جنرال ماریا افزود که در درگیری‌های ولسوالی زنه‌خان، چهار افسر نیروهای امنیتی افغان کشته و هفت سرباز افغان زخمی شده اند. به گفتۀ وی، چهار پوسته امنیتی توسط طالبان نیز به آتش کشیده شده است.

اما او افزود که صبح امروز ولسوالی زنه‌خان دوباره از تصرف طالبان بیرون شده و اکنون نیروهای امنیتی افغان در حال بازسازی پوسته‌های امنیتی این ولسوالی اند.

مقامات امنیتی تأیید کرده اند که شش جنگجوی طالبان کشته و هفت تن دیگر آنان زخمی شده اند.

اما حسن‌رضا یوسفی، عضو شورای ولایتی غزنی مدعی شد که پس از سقوط این ولسوالی به دست طالبان، سه عراده تانک، چهار پوسته امنیتی و یک رنجر توسط طالبان به آتش کشیده شده است.

آقای یوسفی افزود "در این درگیری چهار افسر افغان کشته و هفت سرباز دیگر زخمی شده اند و در صورت بی‌تفاوتی اداره محلی غزنی و وزارت داخله کشور ممکن ولسوالی‌های بیشتری در خطر سقوط قرار گیرند".

طالبان مسلح نیز با پخش اعلامیۀ ادعا کرده اند که تمامی ساحات ولسوالی زنه‌خان را از تصرف دولت خارج کرده اند. اسلحه و مهمات نیروهای امنیتی افغان را در این ولسوالی به دست آورده اند.

غزنی از ولایات ناآرام افغانستان است که طالبان مسلح در ساحات مختلف آن حضور گسترده دارند.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG