لینک های دسترسی

Breaking News

کماندوهای افغان حمله طالبان را بر ولسوالی اندر غزنی عقب زدند


مقام‌ها می‌گویند؛ در جریان محاصره مرکز ولسوالی توسط مخالفان مسلح، ۲ سرباز پولیس کشته و۴ تن دیگرشان زخمی شده اند.

مقام‌های امنیتی در ولایت غزنی می‌گویند شب گذشته، نیروهای ویژه افغان حملۀ تهاجمی طالبان را بر مرکز ولسوالی اندر این ولایت، عقب زدند و تلفات سنگینی به جنگجویان طالبان وارد کردند.

فهیم امرخیل، سخنگوی فرماندهی پولیس غزنی، به رادیوآشنا_صدای امریکا گفت، پس از رسیدن نیروهای ویژه افغان از ولایت پکتیکا به مرکز ولسوالی اندر، محل مورد حمله به گونۀ کامل به تصرف نیروهای افغان آمده است.

آقای امرخیل، افزود " ۳۶ نفر به شمول معاون ملا ادریس یکی از فرماندهان مشهور طالبان، روزپنجشنبه و شب گذشته کشته شده و۱۲نفر دیگرشان شدید زخمی شده اند. فعلأ کماندوها به همکاری پولیس ملی، امنیت ملی واردو، عملیات تصفیوی را در قریه‌جات مختلف ولسوالی اندر، راه اندازی کرده اند تا مخالفین دولت را از این ولسوالی بیرون کنند".

مقام‌ها می‌گویند؛ در جریان محاصره مرکز ولسوالی توسط مخالفان مسلح، ۲ سرباز پولیس کشته و۴ تن دیگرشان زخمی شده اند.

به گفتۀ مقام‌های محلی در غزنی، حدود ۶۰۰ جنگجوی طالب دو شب پیش، با سلاح‌های سبک وسنگین برمرکز ولسوالی اندر، حمله کرده و سه پوستۀ پولیس را درمرکز ولسوالی اندر تصرف کرده بودند.

خالقداد اکبری، رئیس شورای ولایتی غزنی، از حکومت می‌خواهد که تشکیل نیروهای امنیتی را دراین ولایت، افزایش داده و آنان را با سلاح‌های پیشرفته تجهیز کند.

آقای اکبری، می‌گوید" مردم غزنی نگران اند که با بیرون شدن کماندوها از اندر، طالبان دوباره حملات‌شان را آغاز کنند و همچنان پولیس واردو دراین ولایت از تجهیزات وتشکیل اندک برخوردار است، باید دولت دراین زمینه توجه کنند".

تا اکنون طالبان دراین مورد به رسانه‌ها چیزی نگفته اند.

مقام‌های امنیتی می‌گویند در درگیری‌های اخیر جهت پاکسازی مرکز ولسوالی اندر از وجود مخالفان مسلح به افراد ملکی، آسیب نرسیده است؛ اما مقام‌های محلی ولایت غزنی تأیید می‌کنند که در سه روز اخیر در نتیجۀ حملۀ تهاجمی مخالفان مسلح برمرکز ولسوالی اندر غزنی، ٢٥ تن به شمول پنج فرد ملکی کشته و ۴۹ تن به شمول ۲۴ سرباز و٢٥ فرد ملکی مجروح شده اند.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG