لینک های دسترسی

Breaking News

طالبان از شهر کندز عقب رانده شدند


طالبان مسلح ده روز قبل پس از نبرد چندین ساعته شهرکندز را در تصرف خود درآورده بودند

مسولین ولایتی درکندز می گویند، نیروهای امنیتی افغان شب گذشته بخش های زیادی از شهر کندز را تحت کنترول خود در آورده اند.

حمدالله دانشی سرپرست ولایت کندز با تأیید این خبر به صدای امریکا گفت که شهر کندز به طور کامل تحت کنترول نیروهای امنیتی افغان درآمده است.

سرپرست ولایت کندز افزود:" اکنون نیروهای امنیتی افغان به بازرسی خانه مشکوک دربعضی ازمناطق این شهر اغاز کرده اند".

او گفت که درگیری ده روز گذشته در شهر کندز، به باشندگان این شهر آسیب های فراوان را وارد ساخته است. اما اقای دانشی گفت که بعد از تکمیل بررسی، آمار دقیق خسارات وارد شده به باشندگان این شهر معلوم خواهد شد.

سرپرست ولایت کندز تلفات ملکی ونظامی ناشی از این درگیری را نیز مشخص نکرده گفت که بعد از برسی ها آمار تلفات اعلام خواهد شد.

باشندگان محل نیز می گویند که اکنون طالبان ازشمار ساحات شهر کندز بیرون رانده شده و نیروهای امنیتی اوضاع را تحت کنترول دارند.

نیک محمد باشنده منطقه خاکنی به صدای امریکا گفت:" در طی ده روز گذشته در منطقه شان طالبان حضور داشتند، اما شب گذشته طالبان این منطقه را ترک کرده اند و اکنون نیروهای امنیتی افغان در این محل حضور یافته اند.

طالبان مسلح ده روز قبل در طی حملات گسترده از سه نقطه مشرف بر شهر کندز حمله کردند که پس از نبرد چندین ساعته این شهر را در تصرف خود درآورند.

در نتیجه این درگیری ها هزاران باشنده مرکز شهر کنذز به ولایات همجوار پناهنده شدند.

شاهدان عینی به صدا امریکا گفتند که پس از ده روز درگیری، امروز بیشتر فروشگاه ها دربازار این ولایت بازشده ومردم مصروف خرید وفروش اند.

ساکنان شهر کندز از کمبود آب آشامیدنی صحی و مواد خوراکه شکایت دارند.

این شهر درحالی به تصرف نیروهای افغان درآمده است که براساس گزارش ها تمامی موسسات کمک رسانی ملی وبین المللی ازکندز بیرون شده اند.

XS
SM
MD
LG