لینک های دسترسی

Breaking News

افغانستان: پاکستان نیز داعش را هدف قرار دهد


وزارت دفاع افغانستان می گویدکه از پاکستان خواسته است که گروه‌های تروریستی به ویژه داعش را هدف قرار دهند.
وزارت دفاع افغانستان می گویدکه از پاکستان خواسته است که گروه‌های تروریستی به ویژه داعش را هدف قرار دهند.

رؤسای اوپراسیون وزارت دفاع افغانستان، مأموریت حمایت قاطع و مقامات اردوی پاکستان، سه طرف روی مبارزۀ جدی در برابر داعش و اهداف این گروه صحبت کردند.

در این جلسه که دیروز در وزارت دفاع افغانستان برگزار شد، جنرال محمدحبیب حصاری رئیس اوپراسیون وزارت دفاع افغانستانن از طرف پاکستان خواسته است که نظامیان این کشور، نگذارند افراد وابسته به داعش از خاک آن کشور وارد افغانستان گردد.

بر اساس اعلامیۀ وزارت دفاع افغانستان، این کشور از پاکستان خواسته است که اردوی آن کشور مثل نظامیان افغان، گروه‌های تروریستی به ویژه داعش را هدف قرار دهند.

به ادعای وزارت دفاع افغانستان، در حال حاضر گروه داعش تحت رهبری حافظ سعید رهبر پیشین لشکر طیبه که مقر آن در پاکستان است، قرار دارد.

مشکلات در دو طرف خط دیورند از دیگر آجندای بحث بود که در جلسۀ مقامات نظامی افغان و پاکستانی مطرح گردیده است.

افغانستان در این جلسه از حملات توپخانه‌یی پاکستان بالای این سوی خط دیورند و ساخت تأسیسات نظامی در امتداد این خط نیز اظهار نگرانی کرده است.

مقامات افغان تأکید کرده اند که پاکستانی‌ها این تأسیسات را بدون مشورۀ افغانستان اعمار کرده اند.

این در حالی است که درگیری‌ها میان نظامیان سرحدی افغان و پاکستانی در ماه جوزا به صورت پراگنده یک هفته ادامه یافت.

پس از این درگیری‌ها و احضار شدن سفیر افغانستان در اسلام‌آباد، روابط میان دو کشور نسبت به گذشته تیره‌تر گردید. به حدی که افغانستان مسألۀ شکایت از پاکستان را به سازمان ملل متحد مطرح کرد.

سه جانب در حالی بر هدف قراردادن داعش تأکید کرده اند که افغانستان در ولایت شرقی ننگرهار، به ویژه ولسوالی‌های اچین و کوت که پناهگاه داعش خوانده می‌شود، حملات خود را شدت بخشیده است.

محمداشرف غنی رئیس جمهور افغانستان، در سفر اخیرش به ننگرهار به اردوی این کشور دستور داد که افراد وابسته به داعش را در این ولایت نابود سازند.

در همین حال، برخی مقامات افغان از جمله والی بدخشان، ادعا کرده اند که افراد وابسته به داعش که اکثراٌ در گذشته با طالبان بودند و حالا زیر پرچم داعش قرار گرفته اند، از سوی پاکستان تمویل و تجهیز می‌شوند؛ اما پاکستان همواره این اتهامات را رد کرده است.

XS
SM
MD
LG