لینک های دسترسی

Breaking News

ارگ: بستن دروازه‌ها‎ مشکل را حل نمی‎سازد


پاکستان دروازه های سرحدی تورخم و سپین بولدک را از صبح امروز جمعه به این سو به روی هر نوع رفت و آمد مسدود کرده است.

ریاست جمهوری افغانستان در واکنش به بستن دروازه‎های سرحدی تورخم و سپین بولدک از سوی نظامیان پاکستان، تأکید می‎کند بستن دروازه‏ها مشکل را حل نمی‎کند.

ریاست جمهوری افغانستان به صدای امریکا گفت داعش و سایر گروه‏های تروریستی دشمن مشترک دوکشور است.

شاه حسین مرتضوی معاون سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان در واکنش به بستن دروازه‏های سرحدی تورخم و سپین بولدک از سوی دولت پاکستان، در صحبت با صدای امریکا افزود "بستن مرزها مشکل را حل نمی‏کند، ما باید با بستن لانه‏های گروه‎های تروریستی جدیت و صداقت خود را در مبارزه با این پدیده نشان دهیم."

اردوی پاکستان با نشر خبرنامه‎ای گفته است دروازه‎های سرحدی را به دلایل امنیتی تا حکم بعدی از سوی دولت آن کشور بسته اند.

مقامات امنیتی و محلی در ولایات ننگرهار و کندهار نیز گفته اند از شام دیروز به این‎سو دروازه‎های سرحدی تورخم و سپین بولدک - چمن به روی ترافیک مسدود گردیده است.

پس از حملۀ مرگبار روز پنچ شنبه در یک زیارت صوفی در ایالت سند پاکستان، اردوی این کشور علاوه بر بستن دروازه‎های سرحدی میان دو کشور، خواستار ۷۶ تروریست از دولت افغانستان شده اند.

تورن‏جنرال آصف غفور سخنگوی اردوی پاکستان در صفحۀ توییترش نوشته است که برای مقامات دولت افغانستان لیست ۷۶ تروریستی را که در خاک افغانستان سکونت دارند، تسلیم کرده اند.

تورن‎جنرال غفور افزوده است که آنان ازحکومت افغانستان خواستار راه‏اندازی عملیات برضد این ۷۶ تروریست و تسلیم‏دهی آنان به حکومت پاکستان اند.

جنرال آصف غفور سخنگوی اردوی پاکستان گفته است حملات هفتۀ اخیر در پاکستان، با دستور نیروهای دشمن در خاک افغانستان سازماندهی شده است.

در یک هفتۀ اخیر پاکستان گواه دو حملۀ مرگبار بوده است.

دیروز پنج‎شنبه در یک زیارت صوفیه در ایالت سند حمله‌ای صورت گرفت کهدر نتیجۀ آن نزدیک به ۷۵ تن کشته و ۲۵۰ تن زخمی شدند.

مسؤولیت این حمله را شاخۀ خراسان دولت اسلامی یا گروه داعش به عهده گرفتند.

هم‏چنان در شهرلاهور پاکستان روز دوشنبۀ هفتۀ گذشته حملۀ انتحاری در میان مظاهره کنندگان رخ داد که یازده کشته و شصت زخمی برجا گذاشت.

مسؤولیت آنرا جماعت الاحرار، یکی از شاخه‏های طالبان پاکستانی به عهده گرفت.

پس از این حمله، وزارت خارجۀ پاکستان به روز سه شنبه مقامات سفارت کابل را در اسلام آباد، احضار کرده بودند.

XS
SM
MD
LG