لینک های دسترسی

Breaking News

صدیقی: امنیت ملی در پاکستان فعالیت ندارد


صدیق صدیقی سخنگوی وزارت داخله افغانستان در مصاحبه با صدای امریکا ادعای وزیر داخلۀ ایالت بلوچستان پاکستان مبنی بر دستگیری شش کارمند امنیت ملی افغانستان را در آن کشور رد کرد.

سرفراز بگتی، وزیر داخلۀ ایالت بلوچستان شام دیروز گفت که کارمندان ریاست امنیت ملی افغانستان در قضایای ترور افراد و اعمال تخریبکارانه دست داشته اند، اما او در مورد زمان و مکان دستگیری این افراد معلومات ارایه نکرد.

اما آقای صدیقی گفت که نیروهای افغان فقط در داخل این کشور فعالیت داشته و حکومت افغانستان خواستار صلح و ثبات در کشور های همسیایه به شمول پاکستان است.

این در حالیست که مقامات ادارۀ ضد دهشت افگنی ایالت خیبر پختونخواه نیز از توقیف دو "جاسوس افغان" خبر داده اند. این مقامات گفته اند که نزد این دو تن شناس نامه های جعلی پاکستانی موجود بود و آنان به ادارات جاسوسی خارجی کار میکرده اند.

وزیرداخلۀ ایالت بلوچستان همچنان گفته است که مهاجرین غیرقانونی افغان در آن کشور مصروف اعمال "شرپسندانه" اند و زمان آن فرارسیده که دوباره به کشور شان برگردند.

  • 16x9 Image

    محمد هاشم حبیب زاده

    محمد هاشم حبیب زاده از سال ۲۰۰۰میلادی به این سو با رسانه های مختلف منحیث گوینده، گزارشگر، نویسنده، ویراستار و عکاس ایفای وظیفه نموده و اکنون در بخش دری صدای امریکا مصروف کار است.

XS
SM
MD
LG