لینک های دسترسی

Breaking News

حکومت افغانستان بیش از ۱۲هزار زندانی را آزاد می‌کند 


بر اساس فرمان رییس جمهور افغانستان، ۱۲۳۹۹ زندانی که به بیشتر شان به ارتکاب جرایم جنایی به زندان محکوم شده اند، آزاد خواهند شد.

ریاست جمهوری افغانستان با نشر اعلامیهٔ‌ گفته است که این زندانیان به مناسبت "سالروز پیروزی جهاد افغان‌ها در مقابل اتحاد جماهیر شوروی سابق" و به هدف جلوگیری از گسترش کرونایروس، از زندان‌های سراسر افغانستان رها خواهند شد.

محمد اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان پیش از این نیز به منظور جلوگیری از گسترش کروناویروس، فرمان رهایی ۱۰ هزار زندانی را صادر کرده بود.

راشد طوطاخیل، مسوول تنظیم امور زندان‌ها امروز دوشنبه ۲۷ اپریل (هشتم ثور) گفت که تا اکنون ۶۱۲۴ زندانی از بند آزاد شده اند که زنان نیز شامل آن است.

از این زندانیان خواسته شده است تا برای ۱۵ روز خود را در خانه قرنطین کنند.

مقامات گفته اند که ۱۸۰۲۵ نفر دیگر در زندان‌ها باقی خواهند ماند که برای آنان تدابیر مهم اتخاذ شده است.

پیش از این، سازمان عفو بین الملل خواستار رهایی زندانیان شده و از حکومت افغانستان خواسته بود تا آزادی زندانیان زن را در اولویت قرار دهد.

رییس جمهور افغانستان پیش از این فرمان رهایی ۱۵۰۰ زندانی گروه طالبان را نیز صادر کرده بود که تا اکنون ۵۵۰ عضو گروه طالبان از بند آزاد شده اند.

رهایی زندانیان در حالی صورت می‌گیرد که بر اساس معلومات وزارت صحت عامه افغانستان، شمار مبتلایان به بیماری کووید۱۹ در این کشور به ۱۷۰۳ رسیده است که از آن جمله ۵۷ نفر جان باخته اند.

XS
SM
MD
LG