لینک های دسترسی

Breaking News

پرتاب محموله کمکی در ساحه داعش در شمال افغانستان


مقامات در ولایت جوزجان می گویند که قوت های هوایی افغانستان بسته های مواد غذایی را به گونه "اشتباهی" در ساحۀ در ولسوالی درزاب که در کنترول تندوران گروه دولت اسلامی یا داعش است، پرتاب کردند.

رحمت الله ترکستانی، فرمانده پولیس جوزجان، به صدای امریکا گفت قوت های هوایی چهار شنبه شب زمانیکه بسته های مواد غذایی را به ولسوالی درزاب آن ولایت انتقال می دادند، یک بسته را به منطقۀ تحت کنترول داعش پرتاب کردند.

اعضای شورای ولایتی جوزجان با انتقاد از عدم هماهنگی نیرو های امنیتی در بخش اکمالات، تجهیزات و راه اندازی عملیات نظامی میگویند که این محموله میتواند بر تقویت نیروهای داعش کمک کند.

هرچند اعضای شورای ولایتی محتوای محموله ها را تجهیزات نظامی میگویند، اما مقام های امنیتی گفته اند که این محموله ها شامل مواد خوراکی بوده است.

آقای ترکستانی همچنین گفت که در جریان جنگ سه روزه در ولسوالی درزاب آن ولایت، ولایت قاری امان، ولسوال نام نهاد تندوران داعش برای ولسوالی درزاب با ۳۵ تن دیگر این گروه کشته شده اند.

آقای ترکستانی اضافه میکند که هشتاد سرباز تازه نفس نیز برای سرکوب "هراس افگنان" به این ولسوالی اعزام شده اند.

تاهنوز گروه داعش در پیوند به محتوای محموله های پرتاب شده به رسانه ها ابراز نکرده اند.

پس از سه روز درگیری شدید بین نیرو های امنیتی و داعشیان و طالبان در ولسوالی درزاب جوزجان هم اکنون مرکز این ولسوالی در تصرف نیرو های امنیتی در آمده است.

XS
SM
MD
LG