لینک های دسترسی

Breaking News

تعدیلات در قانون رسانه های افغانستان


در پیش نویس تعدیلات در قانون رسانۀ افغانستان تغییراتی پیشنهاد شده که ژورنالیستان، کارمندان و مسؤولین رسانه یی افغانستان را نگران ساخته است. آنها میگویند که دست آورد 10 ساله در بخش آزادی مطبوعات افغانستان که با تهدیدات و خشونت ها علیه خبرنگاران به دست آمده است، در حال از دست رفتن است.

ژورنالیستان افغان به این نظر اند که حکومت افغانستان میخواهد با آوردن تعدیلات نفوذ حکومت را در رسانه های آزاد بیشتر سازد، و برای جذب مخالفین افغانستان بعد از خروج نیروهای بین المللی از آن کشور، قیودات را بر رسانه ها بیشتر سازد. ولی مقامات حکومتی میگویند که حکومت افغانستان همیشه در صدد دفاع از آزادی رسانه ها و آزادی مطبوعات بوده است.

گزارش را این جا بشنوید:


آیا قانون رسانه های افغانستان به تعدیلات ضرورت دارد، و آیا وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان پاسخگوی نگرانی های رسانه های آزاد و آزادی مطبوعات بدون قربانی ساختن دست آورد های ده سال گذشته خواهد بود، فقط زمان میتواند به این سوالات پاسخ ارایه کند.

  • 16x9 Image

    محمد هاشم حبیب زاده

    محمد هاشم حبیب زاده از سال ۲۰۰۰میلادی به این سو با رسانه های مختلف منحیث گوینده، گزارشگر، نویسنده، ویراستار و عکاس ایفای وظیفه نموده و اکنون در بخش دری صدای امریکا مصروف کار است.

XS
SM
MD
LG