لینک های دسترسی

Breaking News

وزارت حج و اوقاف: هشت حاجی افغان ناپدید شده اند


وزارت حج و اوقاف افغانستان می گوید که برای روشن شدن سرنوشت این هشت تن حاجی یک کمیتۀ موظف گردیده است.

وزارت حج و اوقاف افغانستان می گوید که بعد از حادثه مراسم جمرات و یا پرتاب سنگ به سوی سه نماد شیطان در مکه مکرمه، هشت تن از حجاج افغان نیز ناپدید شده اند شده اند.

طبق گزارشات دیروز در جریان مراسم جمرات در نزدیکی مکه در نتیجه ازدحام مردم بیش از ۷۱۷ تن کشته و در حدود ۸۰۰ تن دیگر زخمی شدند.

داعی الحق عابد معین وزارت حج و اوقاف به صدای امریکا گفت پنج تن از حجاج افغان در نزدیک محل حادثه ناپدید شده اند و سه تن یگر این محل دورتر در نزدیک مینا ناپدید شده اند.

اقای عابد گفت " چون حکومت عربستان سعودی حالت اضطراری را اعلان کرده است هئیت افغانستان تا حال امکان بازدید از شفاخانه را بدست نه اورده است".

اما اقای عابد گفت که این بدان معنا نیست که گفته شود که انها شامل قربانیان حادثه باشند.

وزارت حج و اوقاف افغانستان می گوید که برای روشن شدن سرنوشت این هشت تن حاجی یک کمیتۀ موظف گردیده است.

وزارت حج اوقاف افغانستان می گوید که امسال بیست و چهار هزار تن از افغانستان بخاطر ادای فریضه حج به عربستان سعودی سفر کرده اند.

  • 16x9 Image

    عبدالحی ورشان - کابل

    عبدالحی ورشان از 1993 میلادی به حیث گزارشگر رادیو صدای امریکا بخش افغانستان کار می کند. ورشان از سال 2002 به حیث گزارشگر رادیو صدای امریکا در کابل کار می کند. از کارهای برجسته گزارشگری ورشان تهیه گزارش از نشست های مهم سیاسی و نظامی و نشست های بین المللی مربوط به قضیه افغانستان درکابل است. عبدالحی ورشان فارغ التحصیل ادبیات وعلوم بشری از پوهنتون کابل است.
XS
SM
MD
LG