لینک های دسترسی

Breaking News

کشته شدن 11 فرد ملکی و 2 عسکر ناتو در بم گزاری افغانستان


کشته شدن 11 فرد ملکی و 2 عسکر ناتو در بم گزاری افغانستان

مامورین می گویند در ولایت زابل همجوار قندهار یک حمله کننده در لباس زنانه باعث هلاکت دو نفر شد.

بم گزاری در جنوب افغانستان حداقل 11 فرد ملکی و 2 عسکر ناتو را هلاک ساخته است.

مامورین افغان می گویند 9 افغان بشمول زنان واطفال زمانی کشته شدند که بم کنار جاده در ولسوالی میوند قندهار بروز جمعه منفجر شد. انفجار یک بس را منهدم ساخت.

مامورین می گویند در ولایت زابل همجوار قندهار یک حمله کننده در لباس زنانه باعث هلاکت دو نفر شد.

ناتو می گوید درسایر واقعات درجنوب افغانستان انفجار بم 2 عسکر ائتلاف را بروز جمعه هلاک ساخت. مرگ این دو عسکر شمار عساکر کشته شده ناتو را از روز دوشنبه تا به حال به حداقل 21 نفر رسانیده است.

خشونت در جنوب افغانستان زمانی شدت یافته است که تندروان طالبان حملات شان را قبل از عملیات مجوزه نظامی توسط قوای ناتو برای تامین امنیت قندهار را روی دست گرفته اند.

وزرای دفاع کشورهای عضو ناتو در جلسۀ بروکسل بروز جمعه گفتند ائتلاف پیشرفت قابل توجه یی در افغانستان دارد اما چالش های قابل ملاحظه یی باقی مانده است.

وزرای مذکور بیانیه ای را منتشر ساخته میگویند تاهنوز از موفقیت اطمینان ندارند، اما ناتو در خصوص پیشرفت حکومت افغانستان و منزوی ساختن شورش طالبان دستاوردهای درحد ِ اعتدالی داشته است. وزرا به مساعی نظامی درهملند و قندهار تذکراتی دادند.

جنرال ستینلی مک کریستل، قومندان ارشد ایالات متحده وناتو در افغانستان بروز پنجشنبه گفت مساعی برای تامین امنیت قندهار به نسبت پلان اولیه، بیشتر به طور بطی به پیش خواهد رفت تا از جلب حمایت رهبران و ساکنان محلی ِ ساکن در خاستگاه طالبان اطمینان حاصل شود.

دیفید کامرون، صدراعظم برتانیه به عساکر برتانوی در پایگاه هلمند بروز جمعه گفت قوای برتانوی در اولین فرصتی که افغانها کنترول امنیت شان را بدست گیرند، به کشورشان عودت خواهند کرد.

این اولین سفر آقای کامرون از زمان تصدی حکومت برتانیه در ماه گذشته می باشد. برتانیه در افغانستان 10 هزار عکسر دارد که بعد ازایالات متحده دومین کشور خارجی است که قوایش درافغانستان است.

XS
SM
MD
LG