لینک های دسترسی

Breaking News

کانادا، زن افغان را به جرم قتل دخترانش اخراج می‌کند


طوبا، همسر و پسرش به قتل ناموسی سه دختر این خانواده مجرم شناخته شدند
طوبا، همسر و پسرش به قتل ناموسی سه دختر این خانواده مجرم شناخته شدند

طوبا یحیا، زن ۴۸ سالۀ افغان، که به جرم قتل سه دخترش حدود نه سال گذشته را در زندان در کانادا سپری کرده است، اکنون از آن کشور اخراج می‌شود.

طوبا که با خانواده اش در سال ۲۰۰۷ به کانادا مهاجرت کرده بود، کارت اقامت دایمی کانادا را داشت، اما وزارت امور مهاجرت کانادا مدارک اقامت وی را باطل اعلان کرده است.

خانم یحیا اکنون در زندان کیوبک کانادا زندانی است و مقام‌های کانادایی گفته اند که پس از سپری شدن مدت حبس، این زن از کانادا اخراج خواهد شد.

طوبا با همسرش محمد شفیع و پسرش حمید در سال ۲۰۱۲ به قتل ناموسی دخترانش مجرم شناخته شدند. آنان متهم بودند که در سال ۲۰۰۹زینب ۱۹ ساله، سحر ۱۷ ساله و گیتی ۱۳ ساله را به قتل رساندند.

افزون بر این، طوبا و محمد شفیع متهم شدند که رنا امیر محمد، همسر نخست محمد شفیع، را به قتل رسانده اند.

اجساد دختران این زوج افغان و جسد رنا در سال ۲۰۰۹ در یک کانال آب در شهر کینگز ایالت اونتاریو پیدا شد. مقام‌های کانادایی گفتند که این سه دختر به خاطر اعتنا نکردن به دستورات خانواده و سرپیچی از رسم و رواج های خانوادگی شان کشته شدند.

مقام‌های کانادایی هرچند ماجرای کامل قتل این چهار نفر را مو به مو پیوند داده نتوانستند، اما سارنوالان قضیه پس از تحقیقات گفتند که ابتدا این چهار نفر بی هوش و سپس موتر شان به کانال افگنده شده بود.

با آنکه طوبا، محمد شفیع و حمید استیناف طلب شدند، اتهام قتل عمد را ردو کشته شدن این چهار نفر را حادثه عنوان کردند، درخواست استیناف آنان در سال ۲۰۱۶ از سوی محکمه رد شد.

XS
SM
MD
LG