لینک های دسترسی

Breaking News

نظامیان افغان، پاکستان و حمایت قاطع روی مسایل امنیتی صحبت کردند


نظامیان افغان، پاکستانی و مأموریت حمایت روز شنبه روی مشکلات امنیتی دو سوی خط دیورند صحبت کردند.

نظامیان افغانستان، پاکستان و مأموریت حمایت قاطع روی مسایل امنیتی در دو سوی خط دیورند صحبت و گفتگو کردند.

جنرال دولت وزیری، سخنگوی وزارت دفاع افغانستان به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت نشست سه جانبه میان رؤسای اپراسیون افغانستان، پاکستان و مأموریت حمایت قاطع پیش از چاشت روز شنبه در کابل برگزار گردید.

جنرال وزیری، افزود که در نشست سه جانبۀ امروز، روی مشکلات موجود در دو سوی خط دیورند، صحبت شد.

او، گفت"جلسۀ نوبتی میان اردوی پاکستان، افغانستان و حمایت قاطع بود به سویه جنرالان یعنی رئیسان اپراسیون دوطرف افغانستان و پاکستان و حمایت قاطع. اینها جلسات نوبتی است که بالای بعضی موضوعات که در دوطرف خط است بحث می‌کنند و راه حل پیدا می‌کنند".

به گفته جنرال وزیری، این نشست‌ها در هر سه ماه یک بار برگزار می‌گردد.

این نشست در حالی برگزار شد که روز پنجشنبه، محمد فیصل، سخنگوی وزارت خارجۀ پاکستان در اسلام آباد به خبرنگاران گفت، آن کشور به افغانستان پیشنهاد کرده است که نظامیان روابط عامۀ یکدیگر را در قرارگاه‌های نظامی خویش توظیف نمایند.

سخنگوی وزارت دفاع افغانستان، در صحبت با رادیو آشنا – صدای امریکا، با تأئید این مسأله گفت که هنوز حکومت افغانستان در این مورد تصمیم نگرفته است.

جنرال قمرباجوه، لوی درستیز اردوی پاکستان، در جریان سفرش به کابل و دیدار با محمداشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان این پیشنهاد را کرده است.

از سوی دیگر، هیأت پانزدۀ نفری از جانب پارلمان پاکستان نیز روز جمعه به افغانستان آمده است.

آصف صدیقی، معاون مشرانو جرگۀ افغانستان به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت، در میان این هیأت، رؤسای برخی کمیسیون‌های پارلمان و احزاب سیاسی نیز شامل است.

قرار است این هیأت پارلمانی با محمد اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان، عبدالله عبدالله، رئیس اجرائیه، حامد کرزی، رئیس جمهور پیشین و اعضای پارلمان افغانستان دیدار کنند.

XS
SM
MD
LG