لینک های دسترسی

Breaking News

تلفات نیروهای امنیتی در حمله طالبان در میدان‌ وردک


مقام‌های محلی در میدان وردک تایید کردند که شب گذشته در حملات گروه طالبان به چندین پوستۀ امنیتی در ولسوالی چک این ولایت ۱۲ منسوب امنیتی افغان کشته شده اند.

فضل حق، ولسوال چک ولایت میدان وردک به رادیو آشنا_صدای امریکا گفت: "طالبان از حوالی ساعت ۲ شب گذشته بر چندین پوستۀ امنیتی این ولسوالی حمله کردند که در نتیجه ۱۲ سرباز کشته شده اند و یک پوسته نیروهای افغان سقوط کرده".

ولسوال چک وردک افزود که پس از رسیدن نیروهای کمکی، صبح امروز حملات طالبان عقب زده شده و پوستۀ که به تصرف طالبان در آمده بود، دوباره به کنترول نیروهای افغان در آمده است.

با این حال، شمار دیگر از مقامات افغان، تلفات ناشی از این حمله را بیشتر خوانده اند.

شریف‌الله هوتک، عضو شورای ولایتی میدان وردک گفت که در حملات دیشب طالبان بر پوسته‌های امنیتی سالار ولسوالی سیدآباد و بمبای ولسوالی چک وردک، کم از کم ۲۰ سرباز افغان کشته شده اند.

آقای هوتک افزود: "دیشب طالبان بر پوسته‌های امنیتی اردو و پولیس در ساحات سالار و شش گاو سید آباد و بمبای ولسوالی چک حمله کرده که ۲۰ تا ۲۵ نفر از سربازان امنیتی کشته شده اند".

محیب‌الله شریف‌زی، سخنگوی والی میدان وردک حملۀ طالبان بر پوسته‌های امنیتی نیروهای افغان را در ولسوالی‌های چک وردک و سید آباد تایید کرد اما گفت که هنوز در مورد تلفات جزئیات ندارد.

ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی طالبان نیز طی اعلامیۀ مطبوعاتی که به رسانه‌ها ارسال کرده است مدعی شده که در عملیات افراد آن گروه در ولسوالی چک، بیش از ۲۰ سرباز افغان کشته شده اند و ۳ سرباز دیگر را نیز اسیر گرفته اند.

در چند روز اخیر حملات تهاجمی طالبان بر پوسته‌های امنیتی نیروهای افغان در ولسوالی‌های سیدآباد و چک ولایت میدان وردک افزایش یافته است.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG