لینک های دسترسی

Breaking News

عقب‌نشینی پولیس در مسیر کندهار - ارزگان


این پوسته‌ها برای تأمین امنیت ترینکوت – کندهار در مربوطات ولسوالی‌های نیش، میانشین و شاه‌‌ولی کوت افراز شده بود.

مقامات امنیتی افغان به صدای امریکا تأیید کرده اند که پولیس برخی پوسته‌ها را در شاهراه ارزگان – کندهار رها کرده اند؛ اما به گفتۀ این مقامات رهایی این پوسته‌ها عقب‌نشینی تکتیکی است.

سمونوال رحیم‌الله خان آمر امنیت ارزگان به صدای امریکا گفت که نیروهای امنیتی برای به دست‌آوردن دوبارۀ مناطق از دست رفته، عملیات نظامی را روی دست دارند؛ اما هنوز آغاز نشده است.

این پوسته‌ها برای تأمین امنیت ترینکوت – کندهار در مربوطات ولسوالی‌های نیش، میانشین و شاه‌‌ولی کوت افراز شده بود.

هرچند سمونوال رحیم‌الله خان در مورد شمار دقیق پوسته‌های از دست رفته چیزی نگفت؛ اما افزود که نیروهای امنیتی از دیروز به این طرف به دلیل شدت جنگ و نرسیدن به موقع مهمات، از جاهای اصلی به نقاط حاکم بر آن مناطق عقب‌نشینی تکتیکی کرده اند.

اما یک مقام قوماندانی امنیه ارزگان به صدای امریکا گفت که 21 پوسته در مسیر ارزگان – کندهار از کنترول نیروهای امنیتی خارج شده است و یک پوسته اردوی ملی نیز شامل آنان است.

اما طالبان با نشر بیانیه‌ای ادعا کرده اند که از دو روز گذشته در نتیجۀ درگیری‌ها 27 پوسته امنیتی را در این منطقه تصرف کرده اند.

قاری محمدیوسف احمدی یکی از سخنگویان طالبان با فرستان پیامی به رسانه‌ها ادعا کرده است که در این درگیری دو روزه، 20 نیروی دولتی کشته شده اند.

اما مقامات امنیتی ارزگان تلفات نیروهای امنیتی را در این درگیری تأیید نکرده اند.

شاهراه ارزگان – کندهار از دو روز گذشته به روی رفت‌وآمد مردم مسدود بود؛ اما از امروز سه شنبه رفت‌وآمد وسایط آغاز شده است.

ارزگان یکی از ولایات کوهستانی مرکزی افغانستان است که تمام نیازمندی‌های خود را از یگانه مسیر موجود (مسیر کندهار) اکمال می‌کند.

XS
SM
MD
LG