لینک های دسترسی

Breaking News

کاروان صلح جوانان مهاجر افغان به جلال‌آباد رسید


دومین کاروان صلح طلبان به سوی کابل پیاده حرکت کرده است

شماری از جوانان مهاجر افغان که در خیبر پشتون‌خواه پاکستان زندگی می‌کنند، برای بلندکردن صدای صلح، امروز پنجشنبه (۳۱ جوزا) از طریق گذرگاه تورخم مسیر را پیاده طی کرده و به جلال‌آباد رسیده اند.

اعضای این کاروان صلح، در آغاز پانزده تن بود؛ اما برخی افراد دیگر در مسیر تورخم – جلال‌آباد با آنها پیوسته اند که اکنون شمار آن به ده‌ها تن افزایش یافته است.

جرنیل پشتون، رهبر این کاروان که اصلاً باشندۀ ولایت پکتیا است و اکنون در پشاور زندگی می‌کند، به رادیو آشنا – صدای امریکا می‌گوید: "با ما همراهان زیادی بود؛ اما شماری پاسپورت نداشتند؛ به همین دلیل برگشتند. برخی ساحات را پیاده آمدیم و در ساحات که مشکلات امنیتی موجود بود، سوار موتر شدیم".

به گفتۀ وی، آنان می‌خواهند که صدای صلح مهاجرین افغان در پاکستان را به جهانیان برسانند.

اعضای این کاروان شعارهای صلح را همراه شان حمل می‌کنند و می‌خواهند به کابل بیایند و صدای صلح را به ارگ برسانند.

حامد محمودی، عضوی از جامعۀ مدنی ننگرهار که با این کاروان صلح طلبان یکجا شده است، می‌گوید: "می‌خواهیم که با این کاروان یکجا شویم و پیاده به کابل برویم".

قرار است که نخست اعضای این کاروان نخست با والی ننگرهار دیدار کنند، به شماری از ولسوالی‌ها بروند و سپس راه کابل را پیاده در پیش گیرند.

پس از کاروان صلح طلبان هلمند، این دومین کاروان صلح است که بر ضد جنگ و تأمین صلح، مسیر را پای پیاده به سوی کابل طی می‌کنند.

XS
SM
MD
LG