لینک های دسترسی

Breaking News

بیست درصد نفوس افغانستان، عودت کنندگان است


ملل متحد می گویند که ۲۰ درصد نفوس افغانستان را عودت کننده افغان به کشورشان تشکیل می دهد اما هنوز هم بزرگترین رقم پناهندگان دوامدار در جهان افغان ها استند.

نادر فرهاد، سخنگوی کمیشنری عالی ملل متحد در امور پناهندگان در افغانستان به صدای امریکا گفت که حدود ۱.۶ میلیون پناهنده افغان در پاکستان و ۸۴۰ هزار تن دیگر در ایران بسر می برند.
آقای فرهاد گفت که پناهنده گان افغان در ۷۰ کشور جهان به سر می برند.

سخنگوی کمیشنری عالی ملل متحد گفت که تا اکنون هشت میلیون عودت کننده تحت برنامه کمیشنری عالی ملل متحد در امور پناهندگان به افغانستان برگشت کرده و از کمک های این اداره مستفید شده اند.

آقای فرهاد گفت که کمیشنری عالی ملل متحد در امور پناهندگان در رابطه به استقرار مجدد عودت کننده گان تلاش دارد و علاوه بر مساعدت های فوری در زمینه سرپناه و دسترسی به آب شامیدنی نیر به عودت کننده گان کمک می کند.

آقای فرهاد در مورد استراتیژی راه حل های منطقه برای پناهندگان افغان سخن گفت و افزود که این استراتیژی به همکاری وزارت عودت مهاجرین و کشور های ایران و پاکستان بخاطر حمایت از بازگشت پایدار پناهندگان، و برنامه های رسیدگی به نیازمندی های اولیه پناهندگان ساخته شده است.

برای شنیدن مصاحبه نادر فرهاد روی لینک ذیل کلیک کنید.
مصاحبه با نادر فرهاد
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:55 0:00
لینک دانلود
  • 16x9 Image

    صفیه حساس

    صفیه حساس در سال ۲۰۰۲ میلادی از فاکولته ژورنالیزم دانشگاه کابل گواهینامۀ لیسانس را به دست آورد و از آن زمان تا کنون در رسانه های داخلی و خارجی به صفت خبرنگار و گوینده ایفای وظیفه کرده است. او از سال ۲۰۱۳ میلادی به اینسو در بخش دری صدای امریکا کار می کند.

XS
SM
MD
LG