لینک های دسترسی

Breaking News

استقبال گرم از دختران روبات ساز افغان دربرگشت به کابل


دختران روبات ساز افغان با مداخله رئیس جمهور ترامپ توانستند به ایالات متحده امریکا سفر کنند.

دختران روبات ساز افغان که پس از جنجال‌های زیاد با مداخلۀ مستقیم دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده امریکا، توانستند به آن کشور سفر کنند و در "رقابت‌های بین‌المللی روبات برای شاگردان لیسه‌ها" در شهر واشنگتن اشتراک نمایند، صبح امروز به کابل برگشتند و با استقبال گرم مواجه شدند.

شماری از مقام‌های دولتی به شمول وزیر انرژی و آب افغانستان و باشندگان کابل به استقبال این دختران افغان، به میدان هوایی بین المللی حامد کرزی رفته بودند.

محمد اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان و رولا غنی، بانوی نخست کشور، نیز با دختران روبات ساز افغان، در ارگ ریاست جمهوری دیدار کردند.

رئیس جمهور غنی ضمن خوش آمد گویی به این دختران، افتخار آوری شان را ستایش کرد و آنان را الگو و نمونه برای دیگر دختران افغان خواند.

همچنان امروز شنبه، دختران روبات ساز افغان لحظاتی پس از فرود آمدن طیارۀ شان در میدان هوایی بین‌المللی حامد کرزی، به قصر سپیدار دعوت شدند و در آنجا در محفلی که جهت قدردانی از آنان برگزار شده بود، عبدالله عبدالله، رئیس اجرائیه افغانستان، با اهدای تقدیرنامه از کارکرد شان تقدیر کرد.

آقای عبدالله، گفت شرایط و امکانات دختران روبات ساز افغان در مقایسه با دخترانی که همراه آنان به رقابت پرداختند، خیلی متفاوت است.

آقای عبدالله، افزود "شما از این کشور رفتید و در آنجا تبارز کردید و در مسابقه‌ها شرکت کردید، با کسانی که از شرایط به مراتب بهتر آمده بودند، شرایط کشورشان، شرایط تعلیم، تکنالوژی و همه فرق می‌کرد، این بسیار مهم بود".

رئیس اجرائیه هم‌چنان دختران روبات ساز افغان را مخاطب قرار داده، گفت که آنان برای هزاران جوان افغان، انگیزه می‌دهند.

دختران روبات ساز افغان پس از اشتراک در "رقابت‌های بین‌المللی روبات برای شاگردان لیسه‌ها" در واشنگتن، توانستند در کتگوری دست آوردهای شجاعانه حایز مقام دوم شوند و مدال نقره را بدست آورند.

XS
SM
MD
LG