لینک های دسترسی

Breaking News

تلفات نظامیان افغان در حملۀ طالبان در کندز


مقام‌های ولایت کندز می‌گویند که حمله طالبان بر نظامیان افغان، منجر به تلفات سنگین این نیروها در ولسوالی دشت ارچی شده است.

یک مقام امنیتی ولایت کندز به شرط ذکر نشدن نامش، روز چهارشنبه ۲۹جنوری (۹دلو) به صدای امریکا گفت که در حمله طالبان به نظامیان افغان در مربوطات ولسوالی دشت ارچی این ولایت، ۱۸نظامی شامل ۱۵سرباز اردوی ملی و سه منسوب پولیس محلی کشته شده اند.

صفی‌الله امیری، معاون شورای ولایتی کندز به صدای امریکا گفت که نیمه‌های شب گذشته، طالبان در منطقه کلوب ولسوالی دشت ارچی به قرارگاه مشترک نظامیان افغان حمله کردند که در نتیجه آن، ۱۳نظامی شامل پولیس و اردو کشته و ۱۲ تن دیگر آنان مجروح شده اند.

آقای امیری ادعا می‌کند که از سرنوشت سه نظامی نیز خبری نیست.

انعام‌الدین رحمانی، سخنگوی پولیس کندز در صحبت با صدای امریکا پذیرفت که تلفات به نیروهای پولیس و اردو وارده شده است؛ اما آمار دقیق ارایه نکرد.

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان ادعا کرده که در حمله جنجگویان این گروه، ۳۵ نظامی افغان کشته شده و چهار نظامی دیگر اسیر شده اند.

در همین حال، وزارت دفاع افغانستان گفته است که حمله هوایی نظامیان افغان در مربوطات ولسوالی دشت ارچی ولایت کندز، سبب کشته شدن هشت طالب شده است.

مقام‌های امنیتی افغانستان به گونه رسمی در مورد تلفات سربازان پولیس و اردو در ولسوالی دشت ارچی ولایت کندز، وضاحت نداده اند.

XS
SM
MD
LG