لینک های دسترسی

Breaking News

پیروزی میوند اتلان بر عقابان هندوکش در لیگ برتر فوتبال افغانستان


بازیکنان تیم های شاهین آسمایی (لباس زرد) و موج های آمو (لباس سیاه) در میدان ورزشی فدراسیون فوتبال افغانستان

فصل هفتم لیگ برتر فوتبال افغانستان – بنیاد رحمانی، با پیروزی ۲-۰ تیم میوند اتلان در برابر عقابان هندوکش، پیگیری شد.

این رقابت روز گذشته با پیروزی ۲-۰ شاهین آسمایی در برابر موج های آمو آغاز شد که در آن عبدالله عبدالله رئیس اجراییه افغانستان و برخی از مقامات بلندپایۀ حکومت و فدراسیون فوتبال حضور به هم رسانیده بودند.

این رقابت ها هر روز با انجام یک رقابت پیگیری می شود که حضور تماشاچیان نیز شور و شعف رقابت ها را در میدان ورزشی فدراسیون فوتبال افغانستان بیشتر ساخته است.

داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجراییه افغانستان در روز افتتاح رقابت های لیگ برتر فوتبال افغانستان، بنیاد رحمانی
داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجراییه افغانستان در روز افتتاح رقابت های لیگ برتر فوتبال افغانستان، بنیاد رحمانی

سیدعلی کاظمی، مسوول مطبوعاتی فدراسیون فوتبال افغانستان به صدای امریکا گفت که هشت تیم در دو گروه تقسیم شده اند و پس از انجام رقابت های گروهی، چهار تیم آن به دور نیمه نهایی راه خواهند یافت که به تاریخ سوم عقرب، رقابت نهایی این فصل برگزار خواهد شد.

آقای کاظمی گفت که مربی تیم های فوتبال شرکت کرده در فصل هفتم لیگ برتر افغانستان – بنیاد رحمانی، از کشور تاجکستان بوده و به استثنای دو تیم (شاهین آسمایی و عقابان هندوکش)، سایر تیم ها مسوولیت مالی شان را خود به دوش دارند.

مسوول مطبوعاتی فدراسیون فوتبال افغانستان تاکید کرد که این هیات انتخاباتی فدراسیون فوتبال، پس از مشاهدۀ رقابت ها، "بهترین بازیکنان را برای تیم ملی امید افغانستان" انتخاب خواهند کرد.

آقای کاظمی می گوید که حضور تماشاچیان به ویژه خانواده ها و بانوان برای تشویق این رقابت ها، شور و شعف بیشتری به رقابت ها داده است
آقای کاظمی می گوید که حضور تماشاچیان به ویژه خانواده ها و بانوان برای تشویق این رقابت ها، شور و شعف بیشتری به رقابت ها داده است

در رقابت های فصل هفتم لیگ برتر فوتبال افغانستان، بنیاد رحمانی، تیم های شاهین آسمایی، عقابان هندوکش، موج های آمو، د میوند اتلان، د سپین غر بازان، د اباسین څپی و توفان هریرود شرکت کرده اند.

تیم ملی فوتبال افغانستان در هفده سال پس از سقوط رژیم طالبان، بااستفاده از بازیکنان افغان ساکن در کشور های غربی به ویژه اروپایی شکل می گیرد و مبصرین با اینکه حضور بازیکنان افغان مقیم در خارج از افغانستان را در تیم ملی آن کشور می ستایند، اما تاکید می ورزند که باید فدراسیون فوتبال و مسوولین انتخاباتی تیم ملی "برای رشد و نهادینه شدن این بازی در افغانستان، لیگ های ولایتی را تقویت بخشیده و استعداد های ساکن در داخل آن کشور را برای آیندۀ تیم ملی رده های مختلف سنی در افغانستان پرورش دهند."

تنها دست آوردی که تیم ملی فوتبال افغانستان در بیش از یک دهۀ اخیر در سطح منطقه داشته است، قهرمانی جام کشور های جنوب آسیا در سال ۲۰۱۳ بود که هند را با نتیجۀ ۲-۰ شکست داد.

XS
SM
MD
LG