لینک های دسترسی

Breaking News

امضای قراردادهای صادرات افغانستان به ارزش ۱۲۳ میلیون دالر در هند


ادارۀ بین‌المللی توسعه ایالات متحده امریکا در افغانستان می‌گوید که تاجران افغان در نمایشگاه زراعتی هند قراردادهایی را به ارزش ۱۲۳ میلیون دالر امضا کرده اند.

در این نمایشگاه دو روزه که به کمک ادارۀ بین‌المللی توسعه ایالات متحده امریکا در افغانستان به تاریخ ۳۱ جوزا در شهر ممبی هند برگزار شده بود، میوه تازه، نباتات طبی، عسل، زعفران و محصولات صنعتی افغانستان به نمایش گذاشته شد.

ادارۀ بین‌المللی توسعه ایالات متحده امریکا در افغانستان گفته است: "صادرکنندگان میوه تازه توانستند با کسب قراردادهای به ارزش ۵۶ میلیون دالر امریکایی و به تعقیب آن صادرکنندگان هِنگ با کسب قراردادهای به ارزش ۴۳ میلیون دالر امریکایی پیشتاز این نمایشگاه باشند."

همچنان در این نمایشگاه تاجران میوه خشک به ویژه در بخش صادرات بادام و پسته به ارزش ۱۵ میلیون دالر و زعفران و سایر محصولات زراعتی به ارزش هفت میلیون دالر قراردادهایی را امضا کرده اند.

اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری افغانستان می‌گوید که در این نمایشگاه ۴۷ تاجر و شرکت‌های محصولات زارعتی و صنایع دستی، تولیدات شان را به نمایش گذاشتند.

جان‌ آقا نوید، سخنگوی این اتاق به صدای امریکا گفت که تاجران افغان توانستند قراردادهایی را با شماری از شرکت‌های هندی و خارجی، در بخش صادرات محصولات زراعتی افغانستان به هند امضا کنند.

او افزود: "حدود ۱۲۳ میلیون دالر قراردادها و تفاهمنامه‌ها امضا شده. پس از این صادرات هم آغاز می‌شود و تاثیرات مثبت خواهد داشت."

به گفتۀ آقای نوید، در این نمایشگاه به محصولات زراعتی، سنگ‌های قیمتی و صنایع دستی علاقمندی زیاد وجود داشت و به همین دلیل تمام کالاهای تجارتی تاجران افغان به فروش رفت.

XS
SM
MD
LG